Jak wybrać wibrator i na co zwracać uwagę?

Wibratory z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób odkrywa, że wibrujące zabawki erotyczne jest to wspaniały dodatek zarówno w przypadku masturbacji, gry wstępnej jak i seksu z partnerem. Niestety nie łatwo jest odpowiedzieć na pytanie jak wybrać odpowiedni wibrator. W czasach kiedy ilość kształtów, funkcji i rozmiarów liczona jest w dziesiątkach, wybór odpowiedniego produktu do własnego ciała i upodobań może być co najmniej przytłaczający. Dlatego też polecam przygotować herbatę lub kawę, ponieważ w tym tekście opiszę na co zwracać uwagę przy zakupie wibratora. A jest tego całkiem sporo…

'

Co to jest wibrator?

Jak wskazuje nazwa, wibrator jest to rodzaj zabawki erotycznej która po włączeniu delikatnie wibruje. Jest to główna różnica pomiędzy wibratorem, a dildem.

Wibracje powstają na skutek pracy silniczka (na którym zazwyczaj zamocowany jest asymetryczny obciążnik). Jego szybkie obroty powodują delikatne drgania urządzenia.

Nasze ciało jest tak zbudowane, że kiedy dotyka go wibrujący przedmiot, naczynia krwionośne w tym obszarze zaczynają zwiększać przepływ krwi. Wówczas mózg reaguje na to poprzez wypuszczenie substancji chemicznych odpowiedzialnych za przyjemność. Tak się składa, że łechtaczka, pochwa czy penis są wyjątkowo podatne na ten rodzaj stymulacji. Wibracje w przypadku tych miejsc pobudzają zakończenia nerwowe zarówno na powierzchni ciała, jak również te ukryte głębiej.

Pierwsze wzmianki na temat wibratorów pojawiły się już w erze Wiktoriańskiej i stosowane były w celach pseudomedycznych. Daleko im jednak było od współczesnych wyspecjalizowanych i eleganckich produktów. Śmiało można powiedzieć, że w przypadku każdego typu zabawki erotycznej można znaleźć produkt który oferuje wibracje. Dlatego też tutaj skupie się wyłącznie na wibratorach przeznaczonych dla kobiet. Wibratory dla par, dla mężczyzn oraz bardziej wyszukane produkty oferujące wibracje opiszę innym razem.

Lovehoney Black Beauty – Prosty klasyczny wibrator

Wpierw poznaj własne ciało

Najważniejszą rzeczą przy wyborze wibratora jest określenie co sprawia ci przyjemność. Nie istnieje coś takiego, jak idealny wibrator dla każdej kobiety.

Dużo osób które przychodzi do sex shopu pyta o „najlepszy” wibrator. Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak najlepszy wibrator. Wibrator może być ewentualnie najlepszy dla ciebie i twoich potrzeb. Po drugie, nie da się wybrać „najlepszego wibratora” bez określenia co sprawia że czujesz przyjemność. Ludzkie ciało, a w szczególności kobiece, różnie reaguje na stymulacje poszczególnych miejsc.

Istnieje niezliczona ilość rodzajów wibratorów, jednak określenie co cię podnieca znacząco zawęzi wybór. Najlepszą metodą jest sprawdzenie co sprawia ci największą przyjemność podczas masturbacji lub seksu z partnerem. Jeżeli:

 • lubisz pieścić konkretny punkt koniuszkami palców, w takim wypadku lepiej wybrać mniejszy wibrator typu bullet lub masażer ze zwężoną końcówką, która pozwoli dokładnie trafić w to miejsce.
 • stymulacja łechtaczki sprawia ci największą rozkosz, wówczas bardziej mogą ci się spodobać masażery oferujące większy obszar stymulacji, jak na przykład różdżki lub wibratory do majtek.
 • lubisz gdy całe twoje ciało jest pieszczone. Jeżeli chcesz masować szyje, uda, brzuch, piersi, wówczas warto poszukać zewnętrznego wibratora który oferuje możliwość regulacji siły wibracji oraz ich trybów.
 • najbardziej podnieca cię penetracja pochwy, wówczas wibrator wewnętrzny będzie tym co sprawi ci najwięcej przyjemności
 • stymulacja analna sprawia ci największą przyjemność, najlepiej jest poszukać wibratora o szerokiej podstawie, przeznaczonego do tego rodzaju pieszczot.
 • największą rozkosz sprawia ci stymulacja punktu G, wówczas powinnaś poszukać wibratora którego lekko zakrzywiony kształt ułatwi stymulację tego miejsca.
 • nie wiesz co cię podnieca, wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem są różdżki z możliwością penetracji oraz kilku rodzajów mocy i trybów wibracji. Są to bardzo uniwersalne produkty które pomogą ci odkryć własne ciało.
SWEET SMILE RECHARGEABLE DUAL MOTOR VIBE – z jednej strony może być stosowany do stymulacji łechtaczki, z drugiej do penetracji pochwy.

Oczywiście, każdy wibrator może być wykorzystywany na różne sposoby i na różnych częściach ciała. Są również takie, które mogą jednocześnie stymulować kilka miejsc. Jednak wybór produktu ze względu na to co daje ci największą przyjemność, jest bardzo solidną podstawą i powinno być pierwszym pytaniem na jakie należy odpowiedzieć.

Rodzaje wibratorów

Ogólnie przyjęło się wyróżniać 4 typy wibratorów: zewnętrzne, wewnętrzne, analne i wielofunkcyjne.

Tak jak wspominałem, praktycznie każdy rodzaj zabawki erotycznej ma swój wibrujący odpowiednik. Jednak najbardziej podstawowy podział wyróżnia 4 grupy:

Wibratory wewnętrzne

Słowo wibrator większość osób na świecie kojarzy właśnie z tego typu urządzeniem. Wibratory wewnętrzne służą do głębokiej penetracji pochwy. Są to zazwyczaj największe z wibratorów i w szczególności wyróżnić można tutaj wibratory klasyczne, anatomiczne, do stymulacji punktu G oraz kulki i jajka.

Realistixxx Latin Dancer – wibrator o kształcie przypominającym penisa

Wibratory klasyczne są to proste cylindryczne zabawki. Są to najbardziej podstawowe produkty służące do penetracji pochwy. Anatomiczne wibratory, swoim kształtem przypominają penisa w celu lepszej imitacji seksu z partnerem.

Natomiast wibratory do stymulacji punktu G charakteryzują się lekkim wygięciem oraz często bulwiastym zakończeniem albo delikatną wypustką na końcu. Wibratory do stymulacji punktu G są trochę trudniejsze w obsłudze i wymagają więcej czasu, aby nauczyć się je poprawnie obsługiwać. Jednak łatwość z jaką docierają one do punktu G sprawia, że są bardzo popularne.

We Vibe Rave – przeznaczony do stymulacji punktu G

Jajeczka i kulki swoją nazwę zawdzięczają swojemu wyglądowi. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów te zabawki nie służą do ciągłej penetracji. Zarówno jajeczka jak i kulki umieszcza się w środku pochwy i pozwala im wibrować w środku. W ich przypadku istotne jest aby posiadały „sznurek” umożliwiający łatwe wyciągnięcie po skończonej sesji.

Lovense Lush – Bardzo popularne jajeczko z możliwością sterowania telefonem
Wibratory zewnętrzne

Są to urządzenia przeznaczone głównie do stymulacji łechtaczki i jej okolic, ale również innych miejsc takich jak sutki czy brzuch. Preferowane są przez osoby które albo nie lubią penetracji pochwy, albo potrzebują dodatkowej stymulacji łechtaczki podczas penetracji. Zalicza się do nich głównie masażery oraz różdżki. Zazwyczaj charakteryzują się mniejszym rozmiarem i dużym obszarem działania. Jednak niech ich rozmiar cię nie zwiedzie. Wiele z nich posiada dużo silniejsze wibracje niż sugeruje to ich wygląd. Wibratory zewnętrzne są również bardzo dobrą alternatywą dla kobiet cierpiących na pochwicę.

Svakom Nymph – Masażer o bardzo nietypowym wyglądzie
Wibratory Analne

Tego typu wibratory są podobne do wibratorów wewnętrznych, jednak zazwyczaj są trochę mniejsze lub posiadają zwężająca się cześć wsadową. Istotnym elementem wibratorów analnych jest większy uchwyt, który uniemożliwia przypadkowe wsadzenie całej zabawki do odbytu. Jest to o tyle istotne, że często wibratory reklamowane jako analne, tak naprawdę nie posiadają szerszego uchwytu, przez co zbyt duży szał uniesień może zakończyć się w szpitalu. Pamiętaj, że w przypadku wibratorów analnych niezbędna jest dodatkowa lubrykacja. Brak odpowiedniego poślizgu sprawi, że zamiast przyjemnego i podniecającego doświadczenia, Będziesz czuć dyskomfort i ból.

Vedo Bump Anal Vibe Plus – wibrator analny z końcówką uniemożliwiającą całkowite wchłonięcie
Wibratory Wielofunkcyjne

Ten rodzaj urządzeń charakteryzuje się tym, że może stymulować kilka miejsc jednocześnie. Najbardziej popularnym rodzajem wibratora wielofunkcyjnego jest wibrator z króliczkiem. Taki wibrator może w tym samym czasie służyć do penetracji lub stymulacji punktu G oraz pieszczenia łechtaczki. Innym przykładem są podwójne (do pochwy i odbytu) i potrójne wibratory (do pochwy, odbytu i łechtaczki).

Jednak tutaj muszę zaznaczyć, że wiele kobiet, które nie używały wcześniej wibratora, tego typu stymulację uważają za zbyt intensywną i wymagającą skupienia się na zbyt wielu rzeczach naraz. Również dobranie odpowiedniego rozmiaru jest tutaj trudniejsze ponieważ długość trzonu należy tak dobrać, aby możliwa była jednoczesna stymulacja łechtaczki. Jeżeli ma to być twój pierwszy wibrator to polecam wybrać taki, który da możliwość niezależnego sterowania zarówno częścią wewnętrzną jak również zewnętrzną. Dzięki temu w przypadku zbyt intensywnych doznań zawsze można wyłączyć jeden silniczek.

Fifty Shades of Grey Greedy Girl – wibrator z króliczkiem dający możliwość zarówno penetracji jak również stymulacji łechtaczki

Rodzaje wibracji, tryby i moc

Z czysto praktycznego punktu widzenia, najlepiej jest wybrać wibrator oferujący kilka trybów wibracji oraz kilka poziomów ich siły.

Wibracje dzieli się na 2 rodzaje – niskie i wysokie – ze względu na ich częstotliwość drgań (obiecuje nie będzie dużo fizyki!) Aby ułatwić zrozumienie różnicy zacznę od przykładu. Szczoteczka do zębów ma wysokie drgania przypominające bzyczenie komara, natomiast pralka ma niskie drgania bardziej przypominające mruczenie kota.

Niska częstotliwość drgań jest nie tyle silniejsza, co traci mniej energii przechodząc przez nasze ciało. Sprawia to że jest ona w stanie dotrzeć do tkanek umieszczonych głębiej w naszym ciele. Tego typu wibracje najlepiej sprawdzają się w przypadku wibratorów które mają działać na dużym obszarze ciała jak na przykład różdżki, masażery czy wibratory wewnętrzne.

Natomiast w przypadku wysokich częstotliwości, odczucie jest bardziej powierzchowne i stymulacja ma miejsce praktycznie tylko w okolicach miejsca, w którym wibrujący przedmiot dotyka ciała. Twego typu wibracje warto wybrać w przypadku wibratorów które mają stymulować konkretny punkt jak na przykład bullet, wibrator na palec lub gdy chcesz się skupić wyłącznie na punkcie G.

O ile przetestowanie wibracji nie zawsze jest możliwe, tak złotym środkiem w tym przypadku jest wybranie produktu, który oferuje kilka trybów wibracji i regulację siły. Różne kobiety preferują różne tryby wibracji, część preferuje stałą częstotliwość, inne powolne falowe natężenia i osłabienia wibracji a jeszcze inne pojawianie się i całkowite znikanie wibracji co kilka chwil. Urządzenia oferujące kilka trybów wibracji, dają możliwość eksploracji własnego ciała i poznania co sprawia największą przyjemność. Nie wspominając też o tym, że czasami można po prostu mieć ochotę na inny rodzaj wibracji w zależności od nastroju.

W przypadku siły urządzenia, ja zawsze przyjmuję zasadę, łatwiej jest zmniejszyć intensywność drgań niż zwiększyć. Jeżeli produkt stymuluje zbyt intensywnie, zawsze można użyć ręcznika, chustki czy dowolnego ubrania, aby osłabić siłę drgań. Natomiast jeżeli wibracje są za słabe, to już nic nie można z tym zrobić. Jednak obecnie produkty oferujące co najmniej 3 poziomy siły wibracji są na tyle powszechne, że zdecydowanie warto skusić się na taką funkcjonalność. Tak jak w przypadku trybów wibracji, możliwość regulowania ich siły zaprasza do eksploracji własnego ciała i poszukiwania nowych doznań.

Materiał

Jeżeli nie wiesz jaki materiał wybrać, silikon jest zdecydowanym faworytem.

Materiał z jakiego wykonany jest wibrator wpływa na 2 czynniki, siłę wibracji oraz higienę i bezpieczeństwo. Im materiał jest twardszy, tym silniej odczuwa się wibracje. Natomiast jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, najlepszymi materiałami są te, które są nieporowate. Porowate materiały są trudne do utrzymania w czystości, a w przypadku nieprawidłowego czyszczenia mogą się w nich gromadzić bakterie. Jest to bardzo istotne, gdyż mogą one wywołać podrażnienia oraz infekcje. Niestety nadal znaleźć można też zabawki zawierające ftalany, które wywołują cały szereg niebezpiecznych dla zdrowia komplikacji. Dlatego też istotne jest, aby kupować certyfikowane produkty markowe, zamiast tanich wibratorów nieznanego pochodzenia. W przypadku materiału nie warto oszczędzać.

Silikon

Jeżeli miałbym określić jakiś materiał jako najlepszy, to tylko silikon zasługuje na takie określenie. Silikon oraz silikon-medyczny (medycznym określa się silikon wyższej jakości, przetestowany pod kątem bio-kompatybilności z płynami ustrojowymi) jest hipoalergicznym nieporowatym materiałem, nie wchłaniającym zapachów i prostym do wyczyszczenia. Silikon jest bardzo gładki i delikatnym w dotyku. Do tego jest wytrzymały, a zarazem miękki i elastyczny. Jego jedyne wady to wyższy koszt oraz konieczność stosowania jedynie lubrykantów na bazie wody. Silikonowe lubrykanty mogą wejść w reakcję z silikonową zabawką i ją uszkodzić.

ABS

Terpolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy nazwa straszna, jednak kryje się za nią dobrze wszystkim znany plastik. ABS jest to tani, sztywny i twardy plastik, który dobrze przewodzi wibracje. Jest bardzo wytrzymały, a do tego nie jest porowaty co sprawia, że łatwo się go czyści (wodoodporne produkty z ABS można umyć nawet w zmywarce). Produkty z ABS mogą mieć najróżniejsze kształty i kolory oraz można stosować z nimi wszystkie rodzaje lubrykantów. Jeżeli zamiast miękkiej i elastycznej zabawki wolisz twardą i solidną to jak najbardziej możesz wybrać ABS.

Metal

O ile są dostępne wibratory ze złota czy srebra, to tutaj skupie się głównie na stalowych. Bardzo rzadko spotyka się całkowicie nierdzewną stal w przypadku zabawek erotycznych, jednak większość stalowych zabawek zazwyczaj zawiera chrom, który znacząco zwiększa ich odporność na rdzę. Metalowe zabawki bardzo dobrze przewodzą wibracje oraz temperaturę. Szczególnie w przypadku tego drugiego daje to możliwość delikatnego podgrzania lub schłodzenia zabawki w celu dodatkowej stymulacji. Metalowe zabawki również są nieporowate, hipoalergiczne i łatwo się je czyści i sterylizuje. Największe wady to waga, metalowe zabawki są odczuwalnie cięższe od innych, cena która potrafi być bardzo wysoka oraz proste kształty.

CalExotics Colt – metalowy wibrator klasyczny
Żel/winyl/PVC/Cyberskóra/TPE/TPR

Zabawki żelowe oraz z tak zwanej cyberskóry były jeszcze kilka lat temu bardzo popularne. Ich bardzo delikatna i miękka tekstura sprawia że bardzo przyjemnie się je trzyma w dłoni, co często było argumentem przemawiającym za ich zakupem. Niestety są to materiały porowate bardzo trudne do prawidłowego wyczyszczenia. Sprawia to, że o wiele łatwiej jest się w nich zadomowić bakteriom. Jako, że wibratory zazwyczaj mają kontakt z bardzo delikatnymi częściami ciała takimi jak pochwa, odbyt czy łechtaczka naprawdę polecam uważać z tymi materiałami. O ile imitacja prawdziwej skóry faktycznie jest przyjemna w dotyku, to jednak trud jaki trzeba włożyć w czyszczenie zdecydowanie jest tego nie warty. A zakładanie prezerwatywy na wibrator przed użyciem jest nie tylko mało wygodne ale również z dłuższej perspektywy czasu drogie. Polecam omijać te materiały w szczególności żel, który ma największe prawdopodobieństwo obecności ftalanów.

Wygląd

Nie dajcie sobie wmówić że, wygląd nie ma znaczenia…

O ile jestem w stanie się zgodzić, że nie jest to najważniejsza cecha wibratora, to jednak nikt nie przekona mnie, że to jak wygląda wibrator nie ma znaczenia. Wibratory dostępne są w najróżniejszych kształtach, rozmiarach i kolorach. Istnieją nawet takie, które spokojnie można postawić na półce w salonie i nikt się nawet nie domyśli że jest to wibrator.

Dużym błędem jest kupienie zabawki która odstrasza cię swoim wyglądem, nie podoba ci się jej kolor lub po prostu wygląda nieatrakcyjnie i mało estetycznie. Zabawki erotyczne mają na celu cię podniecić, więc idealną sytuacją jest wybór takiego wibratora, którego wygląd nakręci twoją wyobraźnię lub który przemawia do twojego poczucia estetyki. Dla jednych będzie to wibrator wyglądający jak prawdziwy penis, dla innych będzie to jaskrawo różowa zabawka, a dla jeszcze innej osoby unikalny designerski kształt będzie tym co wygląda najlepiej.

Iroha Kushi – mało kto domyśli się, że to również jest wibrator

Rozmiar

… oraz że rozmiar też nie ma znaczenia. Za duży wibrator może być niekomfortowy i mało przyjemny.

W przypadku rozmiaru, jednym z najczęstszych błędów podczas kupowania wibratora jest wybór zbyt dużego rozmiaru. Masywne i grube zabawki zdecydowanie pobudzają wcześniej wspomnianą wyobraźnię, jednak trzeba pamiętać, że taką zabawkę będziesz chciała umieścić w swojej pochwie. Niestety może się okazać, że próba penetracji zbyt dużym wibratorem będzie niekomfortowa i mało przyjemna.

Tutaj ponownie warto wrócić do tematu poznawania własnego ciała. Jeżeli podczas masturbacji wystarczy ci penetracja jednym palcem, to wybór wibratora o średnicy nadgarstka nie będzie najlepszym pomysłem. Natomiast jeżeli większą przyjemność sprawia ci penetracja 3 lub 4 palcami wówczas możesz poszukać trochę grubszego wibratora. Osobiście w przypadku wątpliwości polecam wybór mniejszego rozmiaru. Mniejszy wibrator też sprawi ci przyjemność, a jeżeli uznasz że potrzebujesz więcej zawsze możesz kupić kolejny produkt o trochę innych cechach i rozmiarze. Natomiast jeżeli zabawka jest za duża, to nic nie będziesz w stanie z tym zrobić. Zawsze dobrym punktem wyjściowym jest średnia wielkość penisa.

Zabawki ze względu na rozmiar podzielić można na 3 kategorie:

 • Małe
  • Jako małe wibratory uważam zabawki, których część penetrująca nie przekracza 7cm. Ich średnica też zazwyczaj nie przekracza 3 centymetrów. Małe wibratory najlepiej nadają się dla kobiet posiadających bardzo wąskie pochwy, do stymulacji łechtaczki lub odbytu albo jako towarzysze w podróży.
 • Średnie
  • Średnie wibratory posiadają część penetrującą o długości około od 7cm do 16cm i średnicę 2-4 centymetrów. Tego typu wibratory najlepiej oddają swoim rozmiarem kształt i długość typowego penisa. Bardzo dobrze nadają się do penetracji oraz stymulacji punktu G
 • Duże
  • Duże wibratory to te których długość penetracyjna przekracza 15 centymetrów, a średnica przekracza 3 centymetry. Takie zabawki w szczególności polecam osobom które potrzebują głębokiej i intensywnej stymulacji pochwy oraz kobietom starszym, których ścianki pochwy z wiekiem uległy rozluźnieniu.
B Swish bmine – Bardzo mały i poręczny wibrator typu bullet

Cena

Cena wibratorów nie jest niska, jednak odpowiednio dobierając funkcję i cechy wibratora do własnych potrzeb można ją znacząco obniżyć.

Zawsze przy zakupie dowolnego produktu, cena odgrywa istotną rolę. Podobnie jest w przypadku wibratorów. Ceny wibratorów do najmniejszych nie należą i trzeba być na to gotowym. Po pierwsze zdecydowanie odradzam sięgania po najtańsze produkty nieznanego pochodzenia i marki. Na takie polecam w ogóle nie patrzeć. O ile jak najbardziej w porządku jest wybieranie pośród tańszych urządzeń to jednak zdecydowanie lepiej jest szukać pośród tanich markowych produktów, których cena jest nieznacznie wyższa, a przynajmniej wiesz co kupujesz. Nie będę podawać konkretnych cen, gdyż te bardzo się różnią ze względu na rozmiar, funkcję i przeznaczenie. Na przykład stwierdzenie, że dobre wibratory zaczynają się od x zł, może nie być prawdą w przypadku małych bulletów czy wibratorów na palec, które są zdecydowanie tańsze od większych kolegów.

Najtańsze produkty zazwyczaj oferują małą ilość funkcji i są przeznaczone do jednego konkretnego celu. Zazwyczaj działają na baterie i wykonane są z tańszych materiałów. Mimo wszystko w ich przypadku warto poświęcić chwilę i poszukać wibratora oferującego kilka trybów wibracji, a nawet i poziomów mocy. Nie jest to droga funkcjonalność, natomiast oferuje ona dużą różnorodność doznań.

Natomiast produkty klasy premium, zazwyczaj są to urządzenia znanych marek, wykonane są z najwyższą starannością z najlepszych materiałów i oferują nie tylko dużą ilość funkcji ale również wiele z nich posiada rozwiązania technologiczne dostępne tylko w produktach danej marki. W ich przypadku liczyć można na długoletnią gwarancję (nawet dożywotnią) oraz na to że będą bardzo cicho działać. Tego typu zabawki potrafią kosztować naprawdę dużo i nie koniecznie sugerował bym je jako pierwszy wibrator.

Lelo Soraya Wave – Wysokiej jakości wibrator klasy premium

Funkcje i Cechy

Przed wyborem zastanów się gdzie, kiedy i w jaki sposób będziesz korzystać z wibratora. W ten sposób będziesz wiedzieć jakie funkcje powinien on posiadać.

Ilość dostępnych obecnie funkcji jest niezliczona i regularnie co jakiś czas pojawiają się kolejne. Dlatego warto zastanowić się w jaki sposób, gdzie i kiedy korzystać będziesz z wibratora oraz czego od niego oczekujesz. Jeżeli chcesz używać go pod prysznicem czy w wannie wówczas konieczna jest wodoodporność, a jeżeli chcesz z nim podróżować, wówczas blokada podróżna może uratować cię przed spaleniem się ze wstydu. Poniżej znajdą się najpopularniejsze funkcje i cechy które warto rozważyć:

Wodoodporność

Odporność na zachlapanie czy całkowita odporność na wodę jest cechą istotną nie tylko podczas używania wibratora pod prysznicem czy w wannie. Produkty które można myć pod bieżącą wodą zdecydowanie łatwiej i wygodniej się czyści. Aczkolwiek jeżeli planujesz używać wibratora tylko w sypialni i nie straszne jest ci poświęcenie kilku chwil więcej na czyszczenie, wodoodporność nie jest konieczna.

Głośność

O ile nie każdemu będzie przeszkadzać dźwięk brzęczenia wibratora, to jednak są osoby które podczas chwil intymnych potrzebują całkowitą ciszę lub nie chcą aby inni domownicy usłyszeli co ty właśnie robisz. Tańsze produkty oraz wykonane z twardszych materiałów zazwyczaj są głośniejsze. Silikon całkiem dobrze tłumi dźwięk wibratora, natomiast produkty wysokiej jakości potrafią być praktycznie niesłyszalne.

Zasilanie

Baterie czy akumulator? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. W przypadku baterii bardzo łatwo jest je wymienić na nowe i kontynuować sesję, jednak baterie kosztują i z czasem można na nie wydać nie wiele mniej niż na wibrator. Przez to pomimo niższej ceny, finalnie tak naprawdę mogą być droższe. Z drugiej strony produkty które można naładować jeżeli zabraknie im energii to niestety trzeba przerwać i poczekać aż się ponownie naładują. Osobiście zdecydowanie polecam produkty które można naładować, gdyż uważam że jest to wygodniejsze rozwiązanie.

Obsługa

Wbrew pozorom jest to dość istotny element wibratora. Im łatwiej się obsługuje wibrator tym lepiej. Proste produkty często obsługiwane są jednym przyciskiem. Ich ilość jednak potrafi wzrosnąć wraz z ilością różnych funkcji jak na przykład 2 silniczki, podgrzewanie czy rotacje. Warto jest zwrócić uwagę czy sposób obsługi wibratora pozwoli ci na szybką i wygodną zmianę parametrów bez konieczności przerywania sesji, oraz czy wibrator wygodnie leży w dłoni.

Blokada podróżna

Jeżeli często podróżujesz lub chcesz nosić wibrator w torebce, wygodną funkcją jest tak zwany travel-lock. Umożliwia on zabezpieczenie zabawki przed przypadkowym włączeniem. Oczywiście to nie jest tak, że każdy wibrator zawsze zaczyna wibrować w najmniej odpowiedniej chwili. Jednak jeżeli planujesz często z nim podróżować, to lepiej jest posiadać takie zabezpieczenie, niż zalać się rumieńcami kiedy wibrator postanowi włączyć się w nieodpowiedniej chwili.

Inne porady

Na koniec znajdzie się jeszcze kilka mniejszych porad, które bazują na moim doświadczeniu:

 • Jeżeli to ma być twój pierwszy wibrator i chcesz aby stymulował zarówno łechtaczkę jak również dawał możliwość penetracji, to dobrą alternatywą jest po prostu wybór 2 wibratorów. Jeden służący do penetracji, a drugi do stymulacji łechtaczki. W ten sposób będziesz mieć większą kontrolę nad stymulacją oraz większy wachlarz możliwości.
 • To że wibrator jest mały nie oznacza, że jest słaby. Wręcz przeciwnie, bardzo często mniejsze wibratory są bardziej intensywnie.
 • Jeżeli kupujesz wibrator w sklepie stacjonarnym, zawsze możesz sprawdzić jak on wibruje na swoim nosie. Nos bardzo dobrze oddaje to jak będziesz odczuwać wibracje na łechtaczce i w pochwie.
 • Również przy zakupie wibratora w sklepie nie trzymaj go w dłoni częścią penetrującą do góry tylko do dołu. W ten sposób lepiej zobaczysz jak wibrator będzie leżeć w twojej dłoni podczas używania.
 • A jeżeli nie wiesz gdzie kupić wibrator to zachęcam się do przeczytania tekstu na temat sklepów stacjonarnych i sklepów online.

Nie był to krótki tekst, jednak prawda jest taka, że temat wibratorów jest bardzo obszerny. Mam nadzieję, że to co napisałem powyżej będzie ci pomocne w wyborze idealnego dla ciebie i twoich potrzeb wibratora. I liczę na to, że dzięki temu pomogę ci odkryć niesamowity świat doznań, jakie oferują wibratory.

3 komentarze na temat “Jak wybrać wibrator i na co zwracać uwagę?

 1. Mam takie niezręczne pytanie do Kobiet otóż moja partnerka chce abym jej kupił masażer łechtaczkowy posłowiem że musi być jak najmocniejszy gdysz sama mi tak powiedziała ,potrzebuje jakiejś konkretnej nazwy zdjęcia tego urządzenia ,proszę pomóżcie?

  1. Wbrew pozorom jest to dość powszechny problem. Łechtaczka może być stymulowana na wiele sposobów dlatego ciężko jest wybrać odpowiedni produkt dla swojej partnerki. Najlepszym rozwiązaniem jest udać się razem do jakiegoś sklepu erotycznergo i tam wraz ze sprzedawcą wybrać odpowiedni produkt (siłę można sprawdzić przykładając urządzenie do nosa).
   Patrząc wyłącznie na siłę, przykładowymi produktami mogą być: różdżka – Doxy Die Cast (jest naprawdę potężna), Stymulacja falami powietrza – Womanizer Premium, punktowy oscylator – Zumio X, wibrator z króliczkiem – Lelo Soraya Wave, Metalowy wibrator – Crave Bullet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.