Warsaw Femdom Party, impreza nie tylko dla miłośników femdom

Już niedługo, 21 sierpnia 2021 roku, odbędzie się wyjątkowa impreza o nazwie Warsaw Femdom Party. Wydarzenie skierowane jest zarówno dla miłośników femdomu, jak również dla osób początkujących, które dopiero chcą poznać tę odmianę BDSM. Główna organizatorka imprezy, Korri Pearl rozmawiała z ErotisNews i wyjaśniła czym jest Femdom oraz jakie zasady i atrakcje będą miały miejsce podczas drugiej edycji Warsaw Femdom Party.

Tought LoveX

Klimat i klasa zamiast seksu

Pierwsza edycja Warsaw Femdom Party (WFP) która odbyła się 9 listopada 2019 roku, była wyjątkową imprezą, ponieważ w odróżnieniu od innych dużych wydarzeń w klimacie BDSM, nie skupiała się na cielesności i pogoni za spełnianiem najbardziej kreatywnych fantazji seksualnych. WFP to impreza, która postawiła duży nacisk na estetykę i wysoką klasę wydarzenia. Trafniej jest ją porównać do pokazów burleski, gdzie liczy się odpowiedni klimat, zachowanie i ubiór, niż do imprez swingerskich, gdzie na pierwszym planie jest aktywność seksualna.

Pierwsza edycja była tak naprawdę próbą, czy moja wizja Warsaw Femdom Party znajdzie uznanie wśród wymagających adeptek i adeptów femdomu. Zaryzykowałam i udało się. Chciałam stworzyć imprezę na bardzo wysokim poziomie pod każdym względem, zarówno jeżeli chodzi o lokal jak i atrakcje oraz pokazać femdom od strony estetyki i klasy Dominujących Kobiet – opisuje pierwszą edycję WFP organizatorka. – Opinie po imprezie były bardzo pozytywne i było ich wiele. Ostatnio jedna z uczestniczek napisała mi, że pierwsza edycja WFP ‘była legendarna’. Dla tych i innych bardzo ciepłych słów uznania warto było poświęcić prawie pół roku mozolnych przygotowań i promocji.

Co to jest Femdom?

Aby lepiej zrozumieć klimat oraz atrakcje jakie mają miejsce podczas WFP, najpierw warto poznać czym jest femdom. Femdom jest to odmiana BDSM, która mocno akcentuje drugą literę, kryjącą się za tym niezwykle popularnym ostatnio akronimie, czyli dominacja. W tym przypadku, to kobieta jest stroną dominującą, a jej partner (nie koniecznie mężczyzna) jest stroną uległą.

To czym jest femdom, bardzo dobrze wyjaśniła Korri Pearl – Wyraz ten stanowi skrót od angielskiego wyrażenia Female Domination, czyli Dominacja Kobieca. Jest to jedna z odmian subkultury BDSM, w której to kobieta przejmuje rolę dominującą, zaś mężczyzna (lub inna kobieta, trans, osoba niebinarna), uległą.

Jak każda praktyka BDSM, dominacja kobieca jest realizowana zgodnie z zasadami SSC – Safe, Sane, Consensual [Bezpiecznie, Rozsądnie, Konsensualnie – przyp.red.]. A więc przekazanie kontroli odbywa się całkowicie dobrowolnie, bezpiecznie i w granicach dozwolonych limitów ustalonych przez partnerów. W femdomie, jak i w całym BDSM, nie ma miejsca na przemoc, psychiczną czy fizyczną. Jest to sposób na czerpanie radości z nieco odmiennych od uważanych za tradycyjne praktyk około seksualnych, których wachlarz jest niezwykle szeroki – poczynając od bardzo łagodnych rzeczy takich jak fetysz stóp i usługiwanie kobiecie, aż po dość mocne praktyki związane np. ze świadomym zadawaniem i przyjmowaniem bólu – wyjaśnia organizatorka.

Oznacza to, że na WFP tylko kobiety mogą pełnić rolę dominującą, a mężczyźni mogą jedynie być ulegli. Jednak nie oznacza to, że jest to impreza wyłącznie dla dominujących Pań. Na tym właśnie polega piękno interakcji pomiędzy dwoma osobami w BDSM, że jest to układ wzajemny, na który godzą się obie strony. Uległe osoby również odnajdą się na tej imprezie.

Organizatorka wyjaśniła, że wydarzenie organizowane jest dla – Dominujących Kobiet i uległych mężczyzn, chociaż nie tylko mężczyźni mogą być ulegli. Przy czym doświadczenie nie jest ważne, można dopiero wkraczać w arkana femdom i przyjść, aby zobaczyć, jak to praktykują inni. Również jest ono dla osób samotnych, szukających swojej klimatycznej połówki.[…] Ekipa WFP składająca się z Dominujących Pań będzie zachęcać uczestników imprezy do udziału w różnych aktywnościach, żeby nikt nie czuł się u nas wyobcowany czy samotny.

Atrakcje podczas II edycji Warsaw Femdom Party

Pierwsza edycja wydarzenia, pomimo iż dopiero przecierała szlak, którym podąża impreza, mająca miejsce 21 sierpnia w Warszawie, oferowała wiele atrakcji uczestnikom. Wśród nich były między innymi pokazy preformerów, targ niewolników, foot fetish bar, loteria z nagrodami, czy stoiska z akcesoriami wystawców.

Korri Pearl zdradziła jakich atrakcji można się spodziewać podczas drugiej edycji WFP:

Ta edycja będzie miała mocny akcent artystyczny, co na pierwszy rzut oka może się wydawać niecodzienne w kontekście BDSM. Jednak dla mnie jest to bardzo logiczne, bowiem femdom jest celebracją kobiecego piękna.

Dlatego też organizujemy wernisaż obrazów dwóch malarek […] i przede wszystkim udział w pokazach wezmą artyści baletowi – Dark Ballerina, wytrawna performerka, artystka, baletnica oraz trenerka stretchingu i baletu, a partnerować jej będzie Gieorgij Grzegorz Puchalski – zawodowy tancerz i nauczyciel tańca, czołowy finalista drugiej polskiej edycji “You Can Dance”.

Imprezę poprowadzi Betty Q – znana wielu artystka burleskowa, współzałożycielka Madame Q i inicjatorka Akademii Burleski, autorka choreografii do filmów, teledysków i teatru. Dla wielbicieli mocniejszych wrażeń będziemy mieli niespodziankę, pokaz bardzo doświadczonego performera z Łotwy, w Polsce na imprezie klimatycznej wystąpi on po raz pierwszy. Już nawet dla samej obsady warto przyjść na WFP!

Oprócz pokazów, podczas imprezy odbędą się konkursy, loteria z nagrodami oraz ‘jarmark gadżetów i akcesoriów BDSM i erotycznych’ na którym, wystawcy zaprezentują swoje produkty. Natomiast jednym z pierwszych punktów programu imprezy jest tak zwany ‘Speed Dating’.

Na II edycji zaproponujemy uczestnikom udział w Speed Dating, czyli Szybkich Randkach – jest to wspaniała szansa, by w bezpiecznych warunkach przełamać swoją nieśmiałość i poznać kogoś interesującego – wyjaśnia Korri.

Targ niewolników i playroom

Jednak najbardziej intrygujące atrakcje jakie będą miały miejsce podczas imprezy to: Targ niewolników i Zabawy w playroomie. Organizatorka wyjaśniła nam, co kryje się pod tymi nazwami.

Targ niewolników jest to – Rodzaj gry towarzyskiej w postaci licytacji, na której Domina może wylicytować sobie niewolnika, który będzie jej służył na czas imprezy. Walutą WFP są piesosy – na tych „banknotach” widoczny jest sympatyczny piesek trzymający w zębach smycz, co dość jasno symbolizuje sens tej zabawy. Panie licytują za pomocą róż. Dla wielu panów jest to niezwykle atrakcyjna forma zaprezentowania siebie i wyjątkowa szansa, by oddać się w służbę pięknej Pani chociażby na kilka godzin – wyjaśnia organizatorka.

Jednak nie każdy uległy mężczyzna będzie miał możliwość zostać wystawiony podczas Targu. Aby wziąć udział w targu niewolników, należy zgłosić się za pomocą specjalnego formularza do 14 sierpnia. Pośród wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie tylko 12 szczęśliwców.

W przypadku playroomu Korri wyjaśniła – Playroom to specjalne pomieszczenie w którym staną meble BDSM polskiej firmy Luxxx.eu. Między innymi łoże, leżanka do zadań specjalnych, klatka z krzyżem św. Andrzeja, siedzisko do bondage. Playroom jest przewidziany jako miejsce integracyjnych zabaw dla uczestników, oczywiście odbywających się bezpiecznie i za zgodą. W playroomie odbędzie się także performance artystyczny, bo stanie tam niezwykła fetyszowa żywa rzeźba.

Specyficzny regulamin imprezy

Wyraźnie widać, że WFP jest nietypową, ale zarazem wyjątkową imprezą, która mocno akcentuje w jakim kierunku podąża. Dlatego też, w regulaminie imprezy znaleźć można kilka nietypowych punktów.

Do dominujących kobiet zwracać się można tylko w odpowiedni sposób, a użycie bezpiecznego słowa ‘Truskawka’ przerywa wszelką zabawę pomiędzy dwoma osobami. Dodatkowo podczas imprezy obowiązuje odpowiedni dress code i całkowity zakaz jakiejkolwiek formy seksu, robienia zdjęć oraz męskiej dominacji. Do tego każdy uczestnik podkreśla swoje preferencje, wybierając opaskę na rękę w odpowiednim dla siebie kolorze:

  • Czerwony – oznaczają, że ta osoba lubi bardziej odważne i bolesne praktyki.
  • Niebieski – informującą, że uległa osoba preferuje fetysze, które nie zostawiają śladów na ciele.
  • Biały – określa, że osoba dopiero stawia swoje pierwsze kroki w femdom i chce poobserwować oraz lepiej poznać tę kulturę.

Korri Pearl tłumaczy że celem zasad jest – Przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort uczestników, jak również by zachować wysoki poziom i określoną konwencję Dominacji Kobiecej. Trudno sobie nawet wyobrazić demokratyczne „Ty” w stosunku do Pań ze szpicrutą w ręku, na wysokich obcasach i w zjawiskowych kreacjach na takim wydarzeniu.

Pomimo jasnych zasad, które wyraźnie określają jakie praktyki mogą, a jakie nie, mieć miejsce podczas zabawy, nie obyło się bez problemów. WFP musiało na ostatnią chwilę zmienić lokalizację wydarzenia na skutek anonimowego pisma, którego treść nie jest znana.

Organizatorka imprezy, skomentowała zmianę lokalizacji – Niestety nie mogę ujawnić szczegółów, ale powiem krótko: anonimowi, który wysmarował absurdalne pismo, w wyniku którego w ostatecznym rozrachunku zmieniliśmy lokalizację II edycji – bardzo dziękuję, bo dzięki jego zaciekłości, a naszej determinacji i szczęściu znaleźliśmy wspaniałe i przyjazne miejsce, jakim jest klub XOXO, w którym odbędzie się II edycja Warsaw Femdom Party – zapraszam serdecznie!

Warsaw Femdom Party odbędzie się 21 sierpnia 2021 roku, impreza rozpocznie się o godzinie 21:00 w warszawskim klubie XOXO.

Bilety na Warsaw Femdom Party można kupić na stronie wydarzenia tutaj. Natomiast najnowsze informacje dotyczące wydarzenia, dostępne są na portalach społecznościowych WFP – Facebooku, Instagramie i Fetlife.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.