Wielkie zyski producentów zabawek erotycznych w czasach pandemii

Podczas pandemii Covid-19 i wynikającymi z nich obostrzeń i tak zwanych „lockdown’ów”, dużo branż technologicznych i cyfrowych zyskało nowych klientów, a razem z nimi wysokie zyski. Jednak dla wielu wielkim zaskoczeniem jest jeden z liderów – producenci zabawek erotycznych.

'

Ograniczenia kontaktów społecznych, bardzo mocno utrudniły prowadzenie aktywnego życia erotycznego. Dyskoteki, kluby swingerskie, salony, eventy i festiwale wszystko od wielu miesięcy jest zamknięte lub odwołane. Dlatego też dużo osób i firm, zaczęło szukać alternatywy pośród produktów erotycznych.

Jak podają analitycy Jupiter Research To właśnie producenci Sextech, czyli wysoko zaawansowanych technologicznie produktów erotycznych mogą liczyć na 87 procentowy wzrost sprzedanych urządzeń w 2020 roku. Do tej kategorii urządzeń zaliczają oni zabawki sterowane telefonem lub przez internet oraz posiadające zaawansowane algorytmy AI.

Jeszcze lalki czy już roboty?

Znaczący wpływ na wzrost w 2020 roku mają lalki, choć biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o lalkach z najwyższej półki cenowej, czyli wyposażonych w czujniki dotyku, algorytmy uczenia maszynowego, oraz liczne możliwości interakcji, w tym również głosowej, trzeba raczej powiedzieć sex-roboty. Popularność lalek wynika z tego, że w 2020 roku powstało bardzo dużo domów uciech z lalkami zamiast prawdziwych pracownic. Powstanie takich przybytków wywołało wiele kontrowersji, ale nie można zaprzeczyć, że w bardzo interesujący sposób obeszli oni ograniczenia w kontaktach społecznych.

Mężczyźni i ich zabawki

Jak podają analitycy, znaczne zyski producentów zabawek erotycznych wynikają też ze sprzedaży innych urządzeń erotycznych, zaawansowanych masturbatorów. Ostatnie lata to zdecydowanie bardzo dobry okres dla mężczyzn. Jeszcze kilka lat temu jedyny wybór polegał na materiale oraz wewnętrznej teksturze. Obecnie funkcje takie jak podgrzewanie czy wibracje już nikogo nie dziwią, a najbardziej zaawansowane masturbatory oferują teraz takie możliwości jak imitowanie sexu oralnego, działanie bez użycia rąk, czy uczenie maszynowe w celu dopasowania sesji do naszych upodobań.

Co to oznacza dla nas?

Możemy mieć tylko nadzieję, że tak wysokie zyski producentów zabawek erotycznych przykują uwagę nowych inwestorów. Niestety branża erotyczna cały czas postrzegana jest jako tabu również przez inwestorów, czego dowodem są liczne kampanie crowdfundingowe na nowe zabawki erotyczne. Może właśnie w 2021 roku inwestorzy inaczej spojrzą na zabawki erotyczne i będziemy mogli liczyć na ciekawe nowości w tym roku?

Komentarz do “Wielkie zyski producentów zabawek erotycznych w czasach pandemii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.