#UnmutePleasure Womanizer przeciwstawia się cenzurze Instagrama

Kilka dni temu, bez podania przyczyny lub ostrzeżenia, Instagram całkowicie usunął konto, należące do znanej marki produktów dla dorosłych, Womanizer. Marka nie zgadzając się z działaniami platformy oraz jej podejścia do seks-pozytywnych treści, za pomocą kampanii #UnmutePleasure zwraca uwagę na dyskryminującą politykę Instagrama wobec pozytywnych seksualnie treści oraz wzywa swoich zwolenników do walki o przywrócenie konta na Instagramie.

'

Womanizer to więcej niż ich produkty

Pojawienie się Womanizer’a oraz technologii Pleasure Air w 2014 roku, całkowicie zrewolucjonizowało rynek produktów dla dorosłych. Womanizer stworzył zupełnie nowy rodzaj stymulacji, za pomocą fal powietrza, który zyskał uznanie i sympatię kobiet na całym świecie.

Co jednak jest równie ważne, marka od samego początku zachęcała do otwartego dialogu na temat seksualności i przyjemności. Wspierała równość i różnorodność wszystkich rodzajów seksualności oraz aktywnie, wraz z ekspertami z dziedziny edukacji seksualnej, promowała wartościową wiedzę na temat ludzkiej seksualności.

Womanizer jest wzorem marki, która nie tylko oferuje swoim klientom niezapomnianą przyjemność, ale również poprzez promowanie pozytywnego wizerunku seksualności, walczy ze stygmatyzacją, jakiej doświadcza cała branża produktów dla dorosłych.

Taki widok można teraz ujrzeć, wchodząc na konto Womanizerglobal

Womanizer się nie poddaje

Wczoraj marka we współpracy z siostrzanymi markami We-Vibe i Arcwave, na mediach społecznościowych wydała oświadczenie:

Womanizer, globalna marka zajmująca się zdrowiem seksualnym, przeciwstawia się zakazom w mediach społecznościowych. Pomimo pozytywnych, wysmakowanych treści Womanizer’a, zachęcających do równości i miłości własnej, Instagram zamknął ich konto (bez ostrzeżenia) 3 sierpnia, rozczarowując 80+ tysięcy zwolenników, jak również ograniczając ich zasięg, aby powiększać ich kochającą i entuzjastyczną społeczność. To nie jest pierwszy raz, kiedy Instagram celuje w Womanizer’a i inne seks-pozytywne społeczności na swojej platformie. Instagram ma historię flagowania Womanizer’a i podobnych kont, za naruszanie wytycznych dla społeczności za nieszkodliwe zdjęcia.

Tymczasem, inne seks-pozytywne konta na Instagramie mogą nadal publikować znacznie bardziej sugestywne zdjęcia bez żadnych ingerencji. Akcja #UmutePleasure ma na celu pokazanie seksistowskich wytycznych, które obowiązują zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku. Mężczyźni mogą swobodnie pokazywać swoje sutki, podczas gdy kobietom zabrania się tego, a ich posty są blokowane. Kobiety celebrujące i odnajdujące swoje ciało i seksualność dla własnej przyjemności (jak Womanizerglobal na Instagramie) są „naruszające wytyczne społeczności”, ale kobiety pozujące, aby zadowolić męskie spojrzenie są całkowicie akceptowalne w warunkach Instagrama. Te wytyczne są przestarzałe, restrykcyjne i służą jednemu bardzo prostemu celowi: przywróceniu konserwatywnych ról płciowych i zwalczaniu kobiecej wolności.

Aby walczyć z tym zawieszeniem, Womanizer rozpoczyna kampanię #UnmutePleasure we współpracy z siostrzanymi markami We-Vibe i Arcwave, wraz z kluczowymi influencerami, blogerami, publikacjami i ekspertami w dziedzinie seksu, aby zwrócić uwagę na dyskryminującą politykę Instagrama wobec marek pozytywnych seksualnie.

Zróbcie trochę hałasu #UnmutePleasure
Powiedzcie Instagramowi, że popełnił błąd, wykonując poniższe kroki:
– Przejdź do ‘Ustawienia
– Kliknij na ‘Pomoc
– Kliknij na ‘Zgłoś problem
– Wybierz ‘Prześlij opinię
– Wpisz następujący tekst: Please reactivate @Womanizerglobal on Instagram
– Naciśnij przycisk ‘Wyślij

Nie dla seksualności i erotyki

Tajemnicze nagłe usuwanie kont na Instagramie, bez żadnych ostrzeżeń, nie jest czymś nowym dla tej platformy. Jest to na tyle częsty proceder, że ma on już nawet swoją własną nazwę: ‘Instagram Shadowban’. Niedawno, w ten sposób konto utraciła platforma Pornhub, co później Instagram tłumaczył, jako przypadkowy błąd.

Dodatkowo, platforma w odpowiedzi na zarzuty dotyczące promowania treści erotycznych wśród nieletnich, systematycznie dodaje kolejne ograniczenia. Ostatnio Instagram wprowadził funkcję Kontroli Kontrowersyjnych Treści, która usunęła z sekcji ‘Eksploruj’ posty, które platforma uznaje za ‘seksualnie sugestywne lub brutalne’.

Na zmianę podejścia Instagrama, do promowania pozytywnej seksualności, raczej nie ma co liczyć. Strach przed restrykcjami i karami, jakie mogą zostać wprowadzone przez poszczególne kraje, jest dużo silniejszy, od woli promowania wiedzy na temat pozytywnych aspektów ludzkiej seksualności. Jedynie na co można mieć nadzieję, to że kampania #UnmutePleasure doprowadzi do przywrócenia konta marki Womanizer.

Dlatego też, sami oceńcie czy usuniecie konta Womanizer’a na Instagramie jest słuszne, poprzez odwiedzenie innych platform społecznościowych marki: Facebooka, Twittera oraz YouTube.

Jeżeli uznacie, że treści jakie udostępnia Womanizer nie zasługują na usunięcie konta, to wykonajcie wyżej opisane kroki i wyślijcie swoją opinię na ten temat do Instagrama. Nie pozwólcie, aby odkrywanie własnej seksualności było czymś, czego powinniśmy się wstydzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.