Svakom informuje o budowie drugiej studni wodnej w ramach Drop in the Bucket

Svakom informuje o udanej budowie drugiej studni w Ugandzie dzięki wysiłkom organizacji Drop in the Bucket. W ten sposób Svakom ułatwił dostęp do czystej wody w pobliżu Alero Health Center III w Ugandzie.

'

Kilka lat temu Svakom ściśle współpracował z Drop in the Bucket, aby zapewnić pomyślne wywiercenie studni w pobliżu Alim Health Center II w Ugandzie. Svakom, chcąc dalej pomagać potrzebującym, kontynuował współpracę z Drop in the Bucket, a dzięki darowiznom Svakom udało się wybudować drugą studnię w pobliżu Alero Health Center III.

„Cieszymy się, że Svakom kontynuuje współpracę z nami” – powiedział jeden z przedstawicieli. „Mamy wiele ośrodków zdrowia w Ugandzie, które nadal pilnie potrzebują wody”.

Awor Stella Grace, podzieliła się historią swojego życia i doświadczeniami związanymi z pracą w zawodzie lekarza bez dostępu do czystej wody. „Dorastając, spędziłam wiele czasu chorując i zawsze pamiętam opiekę, jaką otaczali mnie lekarze” – powiedziała. „…To sprawiło, że zapragnęłam zostać pielęgniarką, aby móc pomagać innym”.

Awor była świadkiem, jak wielu jej kolegów i koleżanek porzuciło swoją drogę do zawodu pielęgniarki z różnych powodów, dlatego uważa, że spełnienie tego marzenia nie było łatwym zadaniem. „… Zdobywanie środków na czesne w każdym semestrze było trudnością, ale z każdym chorym pacjentem, któremu pomogłam, moje postanowienie o ukończeniu szkoły stawało się silniejsze”.

Przed objęciem obecnego stanowiska w Centrum Zdrowia Alero III, Awor pracowała w swoim dziecięcym szpitalu St. Mary’s, jak również w wielu innych placówkach medycznych. „Uwielbiam swoją pracę, ale brak czystej i stałej wody był poważnym problemem dla mnie i moich pacjentów” – powiedziała, odnosząc się do poprzedniej sytuacji, w której musiała pokonywać duże odległości, aby zdobyć wodę. „Ta studnia albo dawała nam błotnistą, czerwonawą wodę, albo nie dawała jej wcale”.

Brak dostępu do czystej wody w pobliżu placówki medycznej stanowi duże utrudnienie dla powrotu pacjentów do zdrowia. „… [wcześniej] matka przychodziła rodzić, ale w placówce nie było wody” – dodaje Awor, opowiadając o swoich doświadczeniach w Centrum Zdrowia Alero III przed wybudowaniem nowej studni. „… Zwykle chodziliśmy do naszych domów w pobliskich kwaterach pracowniczych, ale tym razem tam też nie było wody. Szybko złapałam dwóch sąsiadów i poprosiłam ich, aby pobiegli ze mną po wodę ze studni”.

Brak dostępu do czystej wody postawił pielęgniarki takie jak Awor w sytuacji, w której muszą prosić pacjentów o przyjmowanie leków bez płynów, a także spowodował, że ośrodek zdrowia osiągnął niehigieniczny stan czystości. „…Bez czystej wody nie mogłyśmy czyścić sprzętu ani nawet zmywać krwi z prześcieradeł na sali porodowej czy z podłogi” – skomentowała położna z ośrodka.

Wiercenie studni jest procesem czasochłonnym i kosztownym, a ze względu na trwającą obecnie globalną pandemię proces ten jeszcze bardziej się wydłużył. Jednak teraz, Svakom patrzy z dumą, słysząc pozytywne komentarze pracowników i pacjentów Centrum Zdrowia Alero III, którzy dzięki nowo wywierconej studni mogą lepiej znosić trudy powrotu do zdrowia i pracy.

„To jest błogosławieństwo. Jestem naprawdę szczęśliwa i wdzięczna [Drop in the Bucket] i tym, którzy to umożliwili”. powiedziała Awor. Z kolei położna zatrudniona w Centrum Zdrowia Alero III powiedziała: „Cieszę się, że mój oddział położniczy ma teraz stale czystą wodę, to zmieniło nasze życie i życie wszystkich dzieci i przyszłych matek”.

Svakom jest zaangażowany w przyczynianie się do poprawy sytuacji na świecie. „Jesteśmy w stanie sprawić, że rzeczy stają się lepsze, i to właśnie chcemy nadal robić. Nawet najmniejsza darowizna lub wkład może coś zmienić, a nigdy nie wiadomo, jakie marzenia mogą się spełnić, kiedy się spróbuje, w końcu marzenia nie mają granic” – powiedział przedstawiciel Svakom.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Svakom, przeczytaj nasz wywiad ze Svakom z okazji ich 10-lecia lub odwiedź svakom.com i śledź firmę na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.