Patreon ogłasza aktualizuje zasad dla twórców treści dla dorosłych

Patreon opublikował oficjalną aktualizację swojej polityki treści, w odniesieniu do twórców, którzy publikują materiały przeznaczone dla dorosłych. Jest to kolejna platforma, która zmieniła zasady dotyczące publikacji treści dla dorosłych na wskutek wymagań, jakie chce wprowadzić Mastercard.

'

Oświadczenie jakie podał Patreon w sprawie polityki dotyczącej treści dla dorosłych informuje, że:

Po pierwsze, żeby było jasne: Patreon nadal będzie wspierał treści dla dorosłych/18+, które są zgodne z naszymi wytycznymi i nie mamy żadnych planów, by zakazać tej kategorii treści. Jest dla nas ważne, by twórcy treści dla dorosłych/18+ mogli nadal zarabiać na Patreonie. W tym celu, chcemy być otwarci na nowe standardy Mastercard i oczywiście będziemy dzielić się z wami aktualizacjami, które wprowadzimy, by je spełnić.

Oto, czego będą dotyczyć nowe wymagania Mastercard:

    • Dokumentacja zgody: Mastercard będzie wymagał od twórców, którzy ukończyli 18 lat, udokumentowania, że wszystkie osoby występujące w ich materiałach są osobami pełnoletnimi, które wyraziły zgodę na ich utworzenie i rozpowszechnianie.
    • Weryfikacja wieku i tożsamości: Mastercard będzie również wymagał od twórców, którzy ukończyli 18 lat, potwierdzenia daty urodzenia i tożsamości poprzez okazanie dokumentu tożsamości wydanego przez rząd. Proces ten rozpocznie się od rejestracji nowych twórców pełnoletnich/18+, a następnie zostanie rozszerzony na twórców pełnoletnich/18+, którzy już rozpoczęli działalność na Patreon.

Rozumiemy, że te wymagania mogą wydawać się przytłaczające, dlatego w najbliższych tygodniach i miesiącach będziemy wprowadzać narzędzia i procedury, aby maksymalnie ułatwić ten proces.

W połowie kwietnia 2021 roku, MasterCard na swoim blogu ogłosiło, że wprowadzi zmiany w przepisach dotyczących przetwarzania płatności dla klientów którzy działają w branży dla dorosłych. Na Blogu John Verdeschi, starszy wiceprezes MasterCard ds. zaangażowania klientów i wydajności napisał:

„Banki, które podłączają sprzedawców do naszej sieci, będą musiały poświadczyć, że sprzedawca treści dla dorosłych posiada skuteczne środki kontroli w celu monitorowania, blokowania i, w razie potrzeby, usuwania wszelkich nielegalnych treści”.

Patreon poinformował również, że zaprasza do kontaktu wszystkich twórców treści dla dorosłych/18+ w celu uzyskania wszelkich informacji na temat zasobów lub edukacji, jakich mogą potrzebować w związku z nowymi zasadami. Aby skontaktować się z Patreonem w tej sprawie należy wysłać email na adres creatorpolicy@patreon.com lub odwiedzić ich kanał Discord #policy-live-Q4-2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.