Luwr wysłał swoich prawników do Pornhub w związku z kampanią ‘Classic Nudes’

Tydzień temu Pornhub ogłosił akcję zachęcającą swoich użytkowników do odwiedzenia muzeów i obejrzenia dzieł sztuki ukazujących piękno nagiego ciała. Najwyraźniej jednak interesujący pomysł platformy dla dorosłych nie spodobał się wszystkim. Francuskie muzeum Luwr wysłało swoich prawników do Pornhub i planuje pozwać platformę.

'

Akcja ‘Classic Nudes’ stworzona przez Pornhub miałą na celu zachęcić użytkowników strony do odwiedzenia czy to osobiście czy wirtualnie najbardziej znanych muzeów na świecie. Projekt oferuje wirtualną wycieczkę z przewodnikiem w postaci ambasadorki Pornhub, Asą Akirą po takich muzeach jak Luwr, MET, Prado, Galeria Uffizi, Galeria Narodowa w Wielkiej Brytanii czy Musee d’Orsay. Platforma stworzyła również pornograficzne odtworzenia niektórych dzieł o podłożu seksualnym wystawionych w tych muzeach.

’The Daily Beast’ doniusł, że szczególnie Luwr nie jest zadowolony z projektu i kazał swoim prawnikom skontaktować się z platformą. Jak powiedział rzecznik Luwru – Oczekujemy, że prace zostaną natychmiast usunięte.

Luwr nie jest jedynym muzeum jakie znalazło się w projekcie ‘Classic Nudes’, które zamierza złożyć pozew przeciwko stronie dla dorosłych. Również włoska Galeria Uffizi nie jest zadowolona z udziału w tej akcji.

Nikt nie udzielił zezwoleń na eksploatację lub wykorzystanie sztuki – powiedział rzecznik Uffizi we Włoszech. – We Włoszech kodeks dziedzictwa kulturowego przewiduje, że aby wykorzystać wizerunki muzeum, skompresowane dzieła do celów komercyjnych, konieczne jest posiadanie zezwolenia, które reguluje metody i określa opłatę stosunkową, jaką należy uiścić. Wszystko to oczywiście, jeśli muzeum udziela upoważnienia, które na przykład w tym przypadku raczej nie zostałoby wydane.

Wygląda na to, że pomimo iż Pornhub miał dobre intencje oraz zapewne chciał ocieplić swój wizerunek, który bardzo ucierpiał w ostatnich miesiącach, to znowu czekają ich kłopoty. Brak kontaktu z muzeami, które uwzględnili w swojej akcji może się teraz okazać dla nich kolejnym problemem, który zakończy się pozwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.