Instagram ukrywa treści, które uważa za seksualnie sugestywne

Instagram uruchomił nową funkcji o nazwie Kontrola Kontrowersyjnych Treści, która ma na celu usunięcie z sekcji ‘Eksploruj’ postów, które algorytmy i moderatorzy uznają za „seksualnie sugestywne lub brutalne”. Nowa funkcja domyślnie jest włączona na kontach wszystkich użytkowników.

'

Jak podał Instagram w swoim oświadczeniu – Uważamy, że ludzie powinni mieć możliwość kształtowania Instagrama w taki sposób, by był on dla nich odpowiedni. Zaczęliśmy iść w tym kierunku dzięki takim narzędziom, jak możliwość wyłączenia komentarzy lub ograniczenia możliwości interakcji z użytkownikiem Instagrama. Dziś robimy kolejny krok, uruchamiając Kontrolę Kontrowersyjnych Treści, która pozwala zdecydować, ile wrażliwych treści pokazuje się w sekcji Eksploruj

Do wyboru są trzy opcje: ‘Zezwalam’, która pokazuje najwięcej, ‘Limit’ która ukrywa niektóre treści oraz ‘Ogranicz bardziej’ która stosuje najbardziej surowy filtr. Domyślnie wszyscy użytkownicy Instagrama mają ustawioną opcję ‘Limit’. Aby wybrać ‘Zezwalam’, użytkownicy Instagram muszą nawigować przez kilka zakładek, aby wyłączyć domyślne ustawienie filtra.

Instagram od dłuższego czasu jest krytykowany za bardzo surowe podejście do takich treści jak zdrowie seksualne, zabawki dla dorosłych czy modeling. Jak donoszą użytkownicy platformy, domyślna cenzura ukrywa posty zawierające tego typu treści.

Mamy również zasady dotyczące tego, jakiego rodzaju treści pokazujemy w miejscach takich jak 'Eksploruj’ – czytamy dalej w oświadczeniu.Nazywamy je naszymi wytycznymi dotyczącymi rekomendacji. Wytyczne te zostały opracowane, aby zagwarantować, że nie będziemy pokazywać użytkownikom wrażliwych treści z kont, których nie śledzą. Treści wrażliwe to posty, które niekoniecznie łamią nasze zasady, ale mogą być denerwujące dla niektórych osób – np. posty, które mogą być seksualnie sugestywne lub brutalne.

Aby zrezygnować z nowej funkcji, należy wejść na swój profil, otworzyć menu ‘Ustawienia’ a następnie wybrać ‘Konto’ W sekcji ‘Kontrola Kontrowersyjnych Treści’ należy wybrać opcję ‘Zezwalam’. Tylko osoby pełnoletnie mogą zrezygnować z kontroli treści.

Nowa funkcja jeszcze bardziej dobitnie pokazuje stanowisko Instagrama i Facebooka, że wszystkie ‘seksualnie sugestywne’ materiały są w tej samej kategorii, co „szkodliwe” i „brutalne” treści. Smutne jest, że z powodu walki jaką prowadzi firma z treściami pornograficznymi, które ich użytkownicy często udostępniają, ofiarami są firmy promujące zdrowie seksualne czy produkujące zabawki erotyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.