Google Play zapowiedziało usunięcie sponsorskich aplikacji randkowych

Google opublikowało informacje dotyczące wprowadzenia nowych zasad dotyczących platformy Google Play Store. Pośród wielu informacji znaleźć można nową zasadę dotyczącą aplikacji randkowych. Według niej, usunięte z serwisu zostaną wszystkie, tak zwane aplikacje ‘Sugar Daddy’.

ILoveBlackGirls

Google przeciwne prostytucji

Google już od jakiegoś czasu było przeciwne aplikacjom oferującym usługi seksualne w zamian za korzyści majątkowe. W obecnych zasadach w sekcji ‘Nieodpowiednie treści’ w podkategorii ‘Treści o charakterze seksualnym i wulgaryzmy’ można znaleźć następujący punkt dotyczący zakazanych treści:

Aplikacje promujące rozrywkę związaną z seksem, usługi towarzyskie lub inne usługi, które mogą zostać zinterpretowane jako świadczenie usług seksualnych za pieniądze.

Nowe precyzyjne zasady

Określenie ‘mogą zostać zinterpretowane’ jest bardzo ogólne, co w efekcie przekłada się na to, że w Play Store cały czas można znaleźć dużo aplikacji umożliwiających randki sponsorskie. Jednak teraz gigant z Mountain View zapowiedział, że w nowych zasadach dotyczących nieodpowiednich treści, wyraźnie i precyzyjnie określi jakie treści będą zakazane, a wszystkie aplikacje typu ‘Sugar Daddy’ zostaną 1 września 2021 roku usunięte z platformy.

Aktualizujemy nasze zasady dotyczące nieodpowiednich treści, aby wprowadzić nowe ograniczenia związane z treściami erotycznymi, wyraźnie zabraniając kontaktów seksualnych w celach zarobkowych (tzw. sugardatingu) – podaje Google.

Zmiany banujące aplikacje 'Sugar Daddy’ wejdą w życie 1 września 2021 r.

Po tym jak kilka serwisów technologicznych w tym Android Police, poinformowało o zmianie polityki, Google wydało dodatkowe oświadczenie w tej sprawie:

Jako platforma zawsze jesteśmy podekscytowani, aby wspierać naszych partnerów deweloperskich, ale także ciężko pracujemy, aby zapewnić bezpieczne doświadczenie dla użytkowników. Zaktualizowaliśmy nasze zasady dotyczące nieodpowiednich treści, aby zakazać aplikacji, które ułatwiają akty seksualne w zamian za wynagrodzenie, w następstwie informacji zwrotnych, które otrzymaliśmy od organizacji pozarządowych, rządów i innych grup obrońców użytkowników zainteresowanych bezpieczeństwem użytkowników. Ujednolica to nasze zasady z innymi politykami Google i normami branżowymi.

Usunięcie aplikacji ze sklepu Google nie spowoduje, że przestaną one działać, jednak dla zwykłych użytkowników będzie teraz znacznie ciężej je znaleźć i zainstalować.

Według danych podanych przez Sensor Tower, Google Play jest najczęściej wykorzystywaną na świecie platformą do pobierania aplikacji. W drugim kwartale 2020 roku ściągnięto z niej prawie 29 miliardów aplikacji, co stanowi trzy razy więcej, niż następna platforma jaką jest iOS App Store.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.