Clips4Sale wygrywają sprawę dotyczącą użycia domeny ‘Clips4Slae’ w złej wierze

Popularna witryna Clips4Sale.com oraz ich doradca prawny Corey D. Silverstein wygrali sprawę przeciwko właścicielom witryny ‘Clips4Slae.com’. Witryna z łudząco podobną nazwą, została uznana za stworzoną z zamiarem celowego wykorzystania w złej wierze.

Insane Coeds

Clips4Sale.com (C4S) jest popularną witryną z treściami dla dorosłych oferującą klipy wideo do kupienia i pobrania. Witryna jest powszechnie wykorzystywana do dystrybucji treści przez małe studia tworzące treści dla dorosłych. Niestety duża popularność strony sprawia, że w różnych częściach świata pojawiają się osoby, które chcą w nieuczciwy sposób wykorzystać jej markę i renomę w celu przyciągnięcia do siebie użytkowników C4S.

Aby chronić swoje interesy, C4S oraz adwokat specjalizujący się w przemyśle dla dorosłych Corey D. Silverstein, założyciel kancelarii Silverstein Legal oraz serwisu subskrypcyjnego Adult.Law, 6 stycznia 2022 roku złożyli skargę dotycząca ‘Clips4Slae’ w centrum arbitrażu i mediacji Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Po zastosowaniu odpowiedniej procedury i przeprowadzeniu dogłębnego śledztwa WIPO stwierdziło, że domena została zarejestrowana w złej wierze.

W tym konkretnym przypadku WIPO stwierdziło, że sporna nazwa domeny została wyraźnie wybrana poprzez celowe wprowadzenie błędnej pisowni znaku towarowego Clips4Sale. WIPO napisało, że był to „oczywisty przypadek celowego wprowadzenia w błąd w pisowni znaku towarowego Skarżącego lub typosquattingu”. Strona pozwana nie ustosunkowała się do oskarżenia, w efekcie czego WIPO nakazało przeniesienie domeny ’Clips4Slae’ na rzecz Clips4Sale.

„Jestem bardzo zadowolony z decyzji WIPO w tej sprawie. W tym konkretnym przypadku rejestrujący błędnie sądził, że może ukryć się w Chinach” – powiedział Silverstein. „Bezczelne próby kradzieży cudzej własności intelektualnej nie są tolerowane, a Clips4Sale nie zawaha się podjąć działań w celu ochrony swojej marki i użytkowników”.

Więcej na temat oryginalnej strony Clips4Sale, dowiedzieć się można odwiedzając ją pod adresem Clips4Sale.com oraz śledząc ją na Twitterze.

Natomiast, aby dowiedzieć się więcej na temat usług oferowanych przez adwokata Coreya D. Silverstein, odwiedź MyAdultAttorney.com oraz Adult.Law, a także śledź go na Twitterze i Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.