Śledztwo policyjne powodem zamknięcia portalu Roksa.pl

Jak podaje Policja, podlascy policjanci zatrzymali 11 osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z ułatwiania prostytucji i prowadzenia jednego z największych portali erotycznych w Polsce.

CaliTeens

Białostocka Prokuratura i Policja od ponad roku przyglądała się działalności jednego z portali internetowych, na którym zamieszczane były ogłoszenia dla dorosłych. Śledztwo wykazało, że przez 15 lat działalności firmy podejrzani czerpali korzyści majątkowe z kuplerstwa o łącznej wysokości ponad 40 milionów złotych.

Śledczy ustalili, że podejrzani za każde z kilkunastu tysięcy ogłoszeń, jakie pojawiały się co miesiąc na portalu, pobierali opłatę 50zł. Tym samym czerpali korzyści majątkowe z ułatwiania innym osobom uprawiania prostytucji, co zgodnie z art. 204 § 1 Kodeksu Karnego jest przestępstwem, które podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W zeszłym tygodniu około 50 policjantów zatrzymało na terenie Małopolski 11 osób zatrudnionych w firmie która prowadziłą portal. Wśród nich był 43-letni właściciel firmy i jego 39-letni brat, którzy usłyszeli dodatkowo zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałe osoby w wieku od 31 do 42 lat zatrudnione do obsługi strony internetowej usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści majątkowych z kuplerstwa. Za założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w niej do 5 lat.

Co prawda, Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, nie podali wprost, że zatrzymanie dotyczy właścicieli portalu Roksa.pl, jednak chyba nikt nie ma wątpliwości, że właśnie rozwiązała się zagadka dotycząca zawieszenia portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.