Gdzie kupić zabawki erotyczne? Część I – sklepy stacjonarne

Odkrywanie własnego ciała i seksualności jest czymś zupełnie normalnym. Pozornie odpowiedź na pytanie gdzie kupić zabawki erotyczne jest bardzo prosta, jednak możliwości jest kilka i każda ma swoje wady i zalety. Nie ma jednego idealnego miejsca ani sposobu, który pasował by każdemu. Wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Jedni zwracają uwagę na cenę, inni na komfort i dyskrecję. Są też osoby dla których, najważniejsza jest doświadczona obsługa i pomoc w zakupach lub szybkość realizacji zakupu.

Tought LoveX

Niestety w przypadku zakupu zabawek erotycznych, często czujemy dyskomfort, nieśmiałość oraz zawstydzenie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że bardzo często tak naprawdę nie wiemy co konkretnie chcemy kupić. A jest to bardzo istotny problem ponieważ, zakup odpowiedniego urządzenia nie tylko pozwoli poznać nowe rodzaje stymulacji, ale również pomoże w szybkim rozładowaniu potrzeb seksualnych oraz osiągnięciu orgazmu.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakich miejscach możesz kupić zabawki erotyczne, jakie są wady i zalety tych miejsc oraz na co zwracać uwagę, to jesteś w dobrym miejscu! Natomiast jeżeli chcesz poznać najciekawsze polskie sklepy Erotyczne, kliknij tutaj.

Sklepy Stacjonarne

Najłatwiej podzielić sklepy na dwa rodzaje: sklepy stacjonarne oraz sklepy internetowe. Tym razem skupimy się na sklepach stacjonarnych. Jeżeli chcesz przeczytać na temat sklepów internetowych to zapraszam do drugiej części wpisu. Sklepy stacjonarne, są to fizyczne lokale czy budynki do których musisz się udać osobiście, aby dokonać zakupów. Największą zaletą tego typu sklepów jest możliwość zobaczenia produktów i porównania ich z innymi. Niestety z drugiej strony sklepy stacjonarne są drogie i nie każdy ma odwagę kupować zabawki erotyczne osobiście. Poniżej przedstawiam trzy najczęściej spotykane rodzaje sklepów stacjonarnych:

Sex Shop

Sex shop, sklep erotyczny, sklep dla dorosłych nazw jest kilka, ale wszystkie kryją za sobą dokładnie to samo. Jeżeli zastanawiasz się gdzie kupić zabawki erotyczne, to jest to prawdopodobnie pierwsza twoja myśl. Niestety ze względu na to, że kilkanaście lat temu tego rodzaju sklepy bardzo często oprócz, sprzedaży zabawek erotycznych, świadczyły też inne, bardziej cielesne usługi, cały czas mają one nie najlepszą opinię. Jest to też jeden z powodów, dla których obecnie często spotyka się nazwę sklep erotyczny zamiast sex shop.

Współcześnie jedyne co odróżnia sex shopy od innych sklepów to tylko rodzaj asortymentu. Wewnątrz sklepów jest czysto, schludnie i komfortowo. Witryny sklepowe są zazwyczaj zasłonięte, aby z zewnątrz nie było widać klientów (aczkolwiek ekskluzywne sklepy erotyczne powoli odchodzą od zasłaniania witryn). Natomiast w środku znaleźć można dużo przestrzeni i bogaty wybór produktów. Jedną z większych zalet tego rodzaju sklepów, jest profesjonalna i doświadczona obsługa, która pomaga w wybraniu odpowiedniego produktu. Czego nie spotkamy też w innych miejscach, są okazówki i testery, umożliwiające lepsze zapoznanie się z wybranymi produktami.

Natomiast największą wadą Sex shopów stacjonarnych są ceny towarów, które są znacząco wyższe niż w innych miejscach. Jedynie w przypadku większych sieci można liczyć na częste promocje i rabaty na wybrane produkty. Obniżają one ceny do poziomu niewiele wyższego, od cen jakie można spotkać w internecie. Dużo osób wybiera też sklepy stacjonarne, ponieważ można w nich płacić gotówką. W ten sposób nie zostawiają śladów zakupów za pomocą karty.

Jeżeli wstydzisz się wejść do sklepu stacjonarnego, to pamiętaj:
– Bardzo rzadko w sex shopach znajduje się więcej niż kilka osób naraz.
– Obsługa sklepów codziennie ma kontakt z najróżniejszymi fetyszami i na pewno nie będą negatywnie komentować czy wyśmiewać żadnej potrzeby.
– Jeżeli witryny sklepowe są oklejone, to z zewnątrz nikt cię nie zobaczy.
– Kupując w sex shopie i płacąc gotówką zachowujesz pełną anonimowość

Zalety:

 • Pomoc obsługi w wyborze zabawki
 • Okazówki i testery
 • Duży wybór produktów
 • Możliwość obejrzenia i porównania produktów
 • Nie trzeba czekać na dostawę
 • Płatność gotówką

Wady:

 • Wysokie ceny
 • Trzeba osobiście do nich przyjść…
 • … i wejść do środka

Dla kogo:
Stacjonarne Sex shopy szczególnie warto polecić osobom, które nie znają się na zabawkach erotycznych, a chcą dokonać dobrego zakupu dla siebie lub prezentu dla kogoś. Również jest to dobre miejsce dla osób, które jeszcze tego samego dnia chcą mieć zakupy w swoim domu.

Drogerie i markety

Drugim rodzajem sklepów stacjonarnych, w których można kupić zabawki dla dorosłych, są drogerie i markety. Oczywiście nie wszystkie oferują tego rodzaju produkty. Wręcz śmiało można powiedzieć że nieliczne, jednak wibratory na półkach sklepowych się zdarzają. W tym przypadku wybór jest zawsze bardzo ograniczony do dosłownie pojedynczych modeli. Na szczęście są to uniwersalne produkty, które oferują najpopularniejsze rodzaje stymulacji. Jak najbardziej są to urządzenie, które możemy wybrać jako pierwszą sex-zabawkę w życiu.

W tym przypadku nie ma co liczyć na bogate doświadczenie sprzedawcy. Ale też i wybór jest na tyle mały, że informacje na opakowaniu powinny być wystarczające. O ile w przypadku sex shopu krępujące może być samo wejście do sklepu, tak w tych sklepach podejście do kasy może okazać się dla niektórych wyzwaniem. Polecam kasy samoobsługowe!

Zalety:

 • Uniwersalne produkty
 • Można kupić przy okazji zwykłych cotygodniowych zakupów
 • Płatność gotówką

Wady:

 • Mały wybór
 • Nieliczne markety i drogerie oferują zabawki dla dorosłych
 • Można spotkać w sklepie kogoś znajomego

Dla kogo:
Ze względu na mały wybór, jest to rozwiązanie dla osób ciekawych, które chcą sprawdzić czy zabawki dla dorosłych w ogóle je interesują.

Eventy

Warsztaty, szkolenia, festiwale czy targi, są to miejsca gdzie również można dokonać zakupu różnego rodzaju zabawek i akcesoriów. Największą zaletą eventów jest możliwość poznania wszelkich nowości, bardzo dokładnego zapoznania się z możliwościami jakie oferuje produkt i porozmawiania nie tylko ze sprzedawcą, ale również z innymi osobami. W przypadku warsztatów i szkoleń skierowanych dla osób początkujących bardzo często sam program oferuje naukę podstawowych informacji i funkcji. W cenie biletu można też czasem liczyć na jakąś mniejszą czy większą zabaweczkę w formie prezentu.

Największym problemem niestety jest fakt, że tego typu eventy nie mają miejsca zbyt często. Również wybór produktów w sklepikach jest ograniczony zazwyczaj do produktów najpopularniejszych, najnowszych lub pasujących tematyką do eventu. Płatne wejście stanowi też dodatkowy koszt. Osoby dla których wejście do sex shopu jest problematyczne, śmiało mogą zapomnieć o tej możliwości. Tak jak w sklepach erotycznych zazwyczaj jest względnie pusto, tak w tym przypadku musicie się liczyć z dużą liczbą osób dookoła.

Zalety:

 • Dużo doświadczonych osób z którymi można porozmawiać
 • Możliwość zakupu nowości jeszcze nie dostępnych we wszystkich sklepach

Wady:

 • Zazwyczaj wpierw trzeba zapłacić za wejście
 • Ograniczony wybór
 • Mała ilość erotycznych eventów (bez konieczność wyjazdu za granicę)

Dla Kogo:
Tutaj przede wszystkim miłośnicy i osoby zainteresowane erotyką mogą znaleźć coś ciekawego. Aczkolwiek osoby które dopiero chcą kupić swoją pierwszą sex-zabawkę mogą bardzo dużo zyskać z udziału w warsztatach dla początkujących.

Odpowiedzi wydają się banalne, a jednak mimo wszystko dla wielu osób zakup zabawek dla dorosłych jest problemem. Na szczęście sklepy stacjonarne cieszą się znacznie większą popularnością niż mogłoby się to wydawać. Możliwość płatności gotówką, obejrzenia i dotknięcia produktów, a przede wszystkim doświadczenie sprzedawców sprawiają, że cały czas są one chętnie odwiedzane przez klientów.

Jeżeli jednak uważasz, że zakupy stacjonarne nie są dla ciebie, to sprawdź gdzie kupić zabawki erotyczne online.

Komentarz do “Gdzie kupić zabawki erotyczne? Część I – sklepy stacjonarne

 1. Logiczne, że koszty prowadzenia sklepu online i sklepu stacjonarnego są różne. Dlatego mnie akurat nie dziwi różnica w cenie. Widziałam, że niektóre sklepy stacjonarne przeginają z cenami, ale w moim mieście (Poznań) akurat mam sklep gdzie ceny są przystępne. Chodzę tam szczególnie dla obsługi i dużego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.