XTube ogłosił zamknięcie serwisu

XTube, popularny serwis dla dorosłych będący własnością MindGeek poinformował, że 5 września zostanie on zamknięty. Serwis znany z możliwości udostępniania własnych amatorskich treści dla dorosłych istniał od 2008 roku. W ostatnich latach serwis szczególnie popularny był pośród homoseksualnych mężczyzn którzy bardzo aktywnie dodawali nowe treści.

'

W poniedziałek 5 lipca, serwis XTube ogłosił, że po 13 latach istnienia serwis zostanie zamknięty:

Żegnaj XTube

Jest to smutny dzień dla nas w XTube, ale musimy ogłosić, że po 13 latach, XTube.com zostanie zamknięty 5 września 2021 roku.

Jesteśmy dumni z prężnie działającej społeczności, którą zbudowaliśmy od 2008 roku i jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy dzielili się swoimi materiałami na naszej platformie. Niestety nadszedł czas, abyśmy przenieśli się na bardziej zielone pastwiska i do innych rzeczy.

Ponieważ XTube zostanie zamknięty 5 września, wrzucanie filmów i zdjęć zostało wyłączone. Zakup dodatkowych kredytów XTube i zakup subskrypcji VIP lub XTube Premium został również wyłączony. Do 5 września można nadal kupować amatorskie treści za pomocą kredytów na waszych kontach XTube. Po tym terminie nie będzie już można tego zrobić, ani mieć dostępu do swojego konta.

Jeśli jesteś abonentem VIP lub XTube premium, twoim ostatnim miesiącem rozliczeniowym będzie lipiec 2021 roku. Od 1 sierpnia 2021 roku twoja subskrypcja zostanie automatycznie anulowana.

Po zamknięciu XTube, otrzymasz pełną należną kwotę wypłaty do 16 września za wszelkie sprzedaże treści, pokazy kamerkowe i napiwki (po odliczeniu wszelkich stosownych opłat i potrąceń). Upewnij się, że Twoje dane płatnicze są poprawne i aktualne, w przeciwnym razie Twoja wypłata może nie zostać zrealizowana.

Jeśli chcesz kontynuować umieszczanie treści na innych naszych platformach, rozważ dołączenie do PornHubb lub MyDirtyHobby.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o odwiedzenie naszego FAQ lub kontakt z naszym zespołem wsparcia pod adresem support@xtube.com.

Naszym wspaniałym modelkom i modelom, dziękujemy za wasze stałe wsparcie przez te wszystkie lata.

– Zespół XTube

Informacja podana przez Xtube

Oficjalny powód dla którego MindGeek postanowił zamknąć serwis XTube nie jest znany. Aczkolwiek po sieci krążą domysły, że jest to związane z licznymi problemami na jakie natrafił właściciel między innymi platformy PornHub w ostatnich miesiącach.

Innym powodem dla którego MindGeek mógł postanowić zamknąć serwis XTube, jest cięcie kosztów oraz konsolidacja ruchu na stronach. Serwis XTube w maju 2021 miał około 10,7 miliona odwiedzających. W porównaniu z innymi platformami należącymi do MindGeek, a szczególnie z gigantyczną liczbą odwiedzin na poziomie 2,3 miliarda w przypadku PornHub, XTube wcale nie wypada tak dobrze.

XTube wystartowało w 2008 roku i było wówczas jedną z pierwszych stron, która umożliwiała użytkownikom zamieszczanie w sieci własnych amatorskich treści o charakterze pornograficznym. Model biznesowy, jak również nazwa serwisu wykorzystywała sukces innego serwisu, który powstał 3 lata wcześniej i bardzo szybko zyskał wielką popularność – YouTube. XTube w założeniu miał być YouTubem dla dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.