Ogromne wibratory nowym źródłem energii.

Startup Vortex Bladeless zaprezentował światu swój pomysł na nowe turbiny generujące energię elektryczną. Jednak to ich wygląd wzbudza najwięcej emocji. Swoim kształtem zdecydowanie przypominają tradycyjne ogromne wibratory, do tego mają elastyczną główkę i w pewnym sensie też wibrują.

'

Posiadające 3 metry wysokości turbiny, już zostały okrzyknięte nazwą ‘skybrator’ (sky – niebo, vibrator – wibrator). Swoim fallicznym kształtem wszystkim kojarzą się bardziej z zabawką erotyczną, niż skomplikowanym urządzeniem generującym energię elektryczną.

Patrząc na powyższe zdjęcie, faktycznie ciężko jest nie mieć skojarzeń z klasycznymi wibratorami. Jednak wbrew pozorom, turbiny opracowane przez startup mają na celu stworzenie nowej formy pozyskiwania energii elektrycznej w obszarach zabudowanych oraz tam gdzie klasyczne „wiatraki” zagrażają ptakom.

Górna część urządzenia jest elastyczna, co sprawia że pod wpływem wiatru zaczyna się delikatnie poruszać. To właśnie te ruchy tworzą wibracje/drgania które mają generować energię elektryczną. Co prawda, Vortex Bladeless niczego jeszcze nie wyprodukował, ale już zdążył otrzymać na ten projekt fundusze z Unii Europejskiej oraz norweskiego dostawcy energii elektrycznej – Equinora. Oznacza to, że o ile projekt dopiero powstaje, to zdecydowanie ma on potencjał. A warto dodać, że w planach są również większe 140 metrowe wersje turbin.

Miejmy nadzieję, że projekt wypali, wówczas będziemy mieli nowe odnawialne źródło energii. A do tego, nie wiem co wówczas było by lepsze… ogromne wibratory rozsiane po dachach i polach, czy zobaczenie na przykład fioletowej turbiny reklamującej wibrator Bgood Classic od Bswish.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.