Mindbrowse i Sssh.com gospodarzami wydarzenia online ‘Shaping Today’s SexTech’

Mindbrowse i Sssh.com mają przyjemność ogłosić, że będą gospodarzami dyskusji na żywo, ‘Shaping Today’s SexTech: Science and Social Issues’ (Kształtowanie Dzisiejszego SexTechu: Nauka i kwestie społeczne), które odbędzie się 13 lipca 2022 r. o godz. 20:00.

U podstaw każdego aspektu SexTech leży… technologia. Niby oczywiste, a jednak zbyt często okazuje się, że nauka i pomysłowość napędzające SexTech są przyćmione przez szersze kwestie społeczne kształtujące seks i seksualność w społeczeństwie. Podczas 'Shaping Today’s SexTech’, goście będą dyskutować o tym, jak szersze społeczne postrzeganie seksu i seksualności kształtuje rynek i krajobraz społeczny, w którym podmioty SexTech starają się wprowadzać innowacje, rozwijać i pracować.

Wśród prelegentów znajdą się Ola Miedzińska z sxtech.eu, Anna Lee z Lioness.io, Raven V. Fabar z EngErotics.com oraz Loes Jaber z Nuditae.com. Dyskusję poprowadzi i moderować będzie socjolog dr Chauntelle Tibbals.

Wydarzenie tworzone jest przez Sssh.com i Angie Rowntree weźmie w nim udział wirtualnie. Widzowie będą mogli oglądać je na żywo na Twitterze pod adresem @ssshforwomen. Nagranie będzie również dostępne po wydarzeniu na stronie Mindbrowse.com.

„Seksualność kobiet jest wciąż pomijana, jeśli nie marginalizowana, więc SexTech daje nam możliwość wprowadzania innowacji i doskonalenia się” – powiedziała założycielka i dyrektorka Sssh.com, Angie Rowntree. „Jednak kobiety-założycielki mają spore trudności i to nie tylko ze względu na dominujące uprzedzenia płciowe w sektorze technologicznym, ale także z powodu obecnych klimatów politycznych w Europie i USA. Zdrowie kobiet jest nie tylko odrzucane wprost, ale jest też aktywnie zwalczane i sabotowane, co w konsekwencji szkodzi sektorowi seksualnego dobrostanu i zniechęca do uczestnictwa w szerszym świecie technologii.”

Prelegenci wydarzenia zgadzają się z szerszą oceną sytuacji dotyczącą obecnej przestrzeni SexTech, jak również oferują pozytywne stanowisko na przyszłość.

Zdaniem Miedzyńskiej, nawet konceptualizacja własnej marki jest powodem do potencjalnej dyskryminacji: „’Sx Tech EU’ wymawia się jako 'Ess Ex Tech’, a nie 'Sex Tech'” – wyjaśniła Miedzyńska. „Nie mogliśmy umieścić 'e’ w środku, ponieważ natychmiast zostalibyśmy złapani w algorytmy cenzury. Sama nazwa marki właściwie reprezentuje to, jak na czarnej liście, dyskryminowany i traktowany według podwójnych standardów jest nasz segment branży.”

Jaber omawia te kwestie na szerszym, społecznym poziomie strukturalnym: „Wejście na rynek sextech i dobrostanu seksualnego jest strzeżone przez nasze patriarchalne społeczeństwo” – twierdzi Jaber. „Chociaż budowanie startupu nigdy nie jest łatwe, budowanie startupu sextech oznacza dodatkowe przeszkody i obręcze do przeskoczenia przez każdy krok po drodze… Podzielę się tym, jak Nuditae ma na celu zmianę globalnego postrzegania seksu i seksualności oraz przełamanie tych barier dla siebie i przyszłych założycieli sextech”.

Fabar odnosi się do głównego celu wydarzenia: znalezienia sposobów na stworzenie przestrzeni dla przyszłości: „Mam nadzieję, że ci, którzy będą oglądać, odejdą, nauczywszy się czegoś nowego, a może nawet zdobędą zupełnie nową perspektywę na to, co oznacza praca w branży Sex Tech” – podzieliła się Fabar.

Lee powtórzyła słowa Fabar, mówiąc: „Jesteśmy w czasach, gdy innowacje w dziedzinie technologii seksualnych rozwijają się szybciej niż kiedykolwiek, jednak piętno i tabu wokół seksu wciąż powstrzymuje pełny potencjał tej przestrzeni. To będzie idealne wydarzenie, aby usłyszeć od niektórych pionierów na temat obecnego krajobrazu i dlaczego kluczowe jest destygmatyzowanie przestrzeni i wpływ, jaki będzie to miało na społeczeństwo w przyszłości.”

Wydarazenie ‘Shaping Today’s SexTech: Science and Social Issues’ będzie można obejrzeć online, 13 lipca 2022 r. o godz. 20:00 za pośrednictwem Twittera pod adresem @ssshforwomen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.