LELO chce aby powstała ikonka emoji dotycząca seksu

W związku ze zmianami jakie postępują na przestrzeni ostatnich lat w sposobie komunikacji pomiędzy ludzmi, LELO złożyło propozycję do Unicode Consortium o dodanie ikonki emoji oznaczającą seks. W ten sposób firma chce zapoczątkować nową formę komunikacji na temat seksu.

'
Unicode Consortium i emoji co to jest?

Unicode Consortium jest to organizacja, która stworzyła oraz modernizuje Standard Unicode, czyli system dzięki, któremu różne komputery mogą rozpoznawać, wymieniać się i udostępniać teksty napisane w różnych językach i za pomocą różnych symboli. Mówiąc prościej, to dzięki temu standardowi, tekst wygląda tak samo na różnych urządzeniach. Standard ten jest obecnie powszechnie wykorzystywany w większości urządzeń i systemów operacyjnych na świecie. Niezwykle popularne w ostatnich latach ikonki emoji również do niego należą. 15 kwietnia 2021 roku Unicode Consortium ogłosiło ponowne przyjmowanie propozycji na nowe ikonki emoji. Właśnie z tej możliwości skorzystało LELO.

Emoji są to proste piktogramy, które wykorzystywane są w tekście. W kolorowy sposób reprezentują one takie rzeczy jak na przykład emocje, pogodę, zwierzęta, rośliny czy czynności jakie wykonują ludzie. Według szacunków ludzie na całym świecie w komunikacji używają 10 miliardów ikonek emoji dziennie! Jednak pośród ponad 3 tysięcy dostępnych ikonek emoji, nie ma ani jednej, bezpośrednio odnoszącej się do seksu.

LELO twierdzi, że jako iż obecnie nasze życie w dużym stopniu korzysta z sieci, to powinniśmy przestać stosować substytuty takie jak owoce i warzywa. Zamiast nich powinna powstać nowa ikonka emoji dotycząca seksu. Rok 2020 znacząco zmienił sposób w jaki żyjemy, pracujemy i komunikujemy się ze sobą, dlatego też sposób w jaki komunikujemy się na temat seksu również powinien zostać zmieniony.

Unicode Consortium posiada całą listę wymogów jakie muszą zostać spełnione, aby nowe emoji zostało wprowadzone. W skrócie, najważniejsze czynniki to:

  • Czy obrazek będzie czytelny i zrozumiały w małej rozdzielczości przy której zazwyczaj stosuje się emoji
  • Czy nowy obrazek wzbogaci pulę obecnych ikonek w taki sposób, że będzie można wyrazić coś, czego do tej pory nie można za pomocą emoji
  • Czy są dowody na to, że duża liczba ludzi będzie korzystać z nowej ikonki
Petycja LELO o wprowadzenie emoji seksu

Aby pokazać jak dużo osób na świecie jest zainteresowanych korzystaniem z ikonki seksu, LELO wykorzystując platformę change.org utworzyło petycję, w której prosi społeczeństwo o poparcie tej idei. LELO chce, aby w czasach kiedy duża część komunikacji między ludzkiej opiera się na krótkich wiadomościach wykorzystujących ikonki emoji, nawet najbardziej nieśmiałe osoby mogły wykorzystać ikonkę seksu, aby powiedzieć drugiej osobie to, czego nie powiedziały by jej prosto w twarz, bez konieczności używania bakłażanów, brzoskwiń czy hot doga.

Change.org jest to platforma, za pośrednictwem której ludzie z całego świata mogą składać petycje oraz zbierać głosy od innych osób na ich poparcie. W ten sposób platforma umożliwia pokazanie różnym rządom, firmom czy organizacjom jak dużo osób popiera konkretną sprawę i chce, aby konkretna propozycja została wzięta pod uwagę.

Ankieta LELO dotycząca stosowania emoji

Pomysł zaproponowania ikonki seksu powstał na bazie ankiety, jaką przeprowadziło LELO. Celem ankiety było dowiedzenie się jakie zwyczaje panują podczas komunikacji tekstowej ze szczególnym naciskiem na ikonki emoji. Pośród prawie 10 tysięcy osób, połowa ankietowanych potwierdziła, że regularnie korzysta z emoji, aczkolwiek nie koniecznie za każdym razem kiedy coś piszą. Natomiast aż 76% badanych potwierdziło, że korzysta z emoji podczas pisania na temat seksu. Jako że nie ma emoji odnoszącej się bezpośrednio do seksu, substytutem są różne inne emoji. Zazwyczaj wykorzystywane są obrazki wizualnie podobne do narządów płciowych, bądź nawiązujące do różnych zwrotów i powiedzeń dotyczących seksu. Powszechnie wiadomo, że do sextingu wykorzystywane są takie obrazki jak ostryga, banan czy nawet znak zodiaku rak.

W przypadku pytań bezpośrednio odnoszących się do potencjalnej ikonki dotyczącej seksu, 29% osób uważa, że wygląd obrazka powinien bezpośrednio przedstawiać seks, natomiast 8% uznało, że powinien być to obrazek abstrakcyjny. W ankiecie znajdowało się też pytanie, czy osoby były by chętne poprzeć powstanie emoji przedstawiającej seks, 86% ankietowanych podało, że z chęcią poprze wniosek LELO o powstanie takiej ikonki. Do tego, 56% osób dodało, że powinna jeszcze powstać ikonka przedstawiająca bezpieczny seks oraz zabawki erotyczne.

Jedno jest pewne, świat się zmienia i ludzie coraz chętniej piszą na temat seksu. Patrząc na popularność sextingu czy różnych aplikacji i portali randkowych, na pewno znajdzie się bardzo dużo osób które z chęcią skorzystały by z ikonki seksu. Niewątpliwie brakuje jej pośród obecnie dostępnych w standardzie Unicode. Jednak czy wówczas nie zabije to niezwykłej kreatywności, jaką obecnie wykazują się ludzie w korzystaniu z obecnych ikonek emoji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.