Koniec z kategorią „dla dorosłych” na eBay

eBay 15 maja 2021 r. wysłało wiadomość do wszystkich osób wystawiających przedmioty w kategorii dla dorosłych, że z dniem 15 czerwca 2021 r., kategoria ta zostanie usunięta. Wraz z jej usunięciem, wszystkie przedmioty, które eBay uważa za materiały o charakterze seksualnym, nie będą mogły być ponownie wystawiane.

'

Jak napisał eBay „Zmieniliśmy nasze zasady dotyczące przedmiotów dla dorosłych. Od 15 czerwca 2021 r. przedmioty przedstawiające aktywność seksualną, treści seksualne lub pozy seksualne nie będą dozwolone w serwisie eBay.com.

Wszystkie przedmioty które 15 czerwca znajdować się będą w kategorii dla dorosłych zostaną usunięte. Jednak eBay zaznacza, że rzeczy które są zgodne z nową Polityką Przedmiotów Dla Dorosłych będą mogły zostać ponownie wystawione. Sprzedawcy którzy nie zastosują się do nowych zasad mogą podlegać ograniczeniom w sprzedaży, a ich aukcje zostaną usunięte.

Co ciekawe, w nowej polityce podana jest data 15 lipca 2021 r. jako dzień usunięcia kategorii dla dorosłych w przeciwieństwie do 15 czerwca który był podany w wiadomości do sprzedawców. Nie wiadomo czy oznacza to zamianę daty czy błąd.

Nowa polityka dotycząca przedmiotów dla dorosłych

Jak można przeczytać w nowych zasadach „Większość przedmiotów przeznaczonych tylko dla dorosłych jest zabroniona. Przedmioty, które zawierają nagość są dozwolone tylko w ograniczonych sytuacjach. Sprawdzimy zawartość oferty, zdjęcia i kategorię przedmiotów, aby określić, czy przedmiot jest dozwolony.

Zgodnie z nowymi zasadami na eBay zostanie zakazana sprzedaż przedmiotów zawierających:

  • Nagość jako ukazywanie jakiejkolwiek części męskich lub żeńskich narządów płciowych, odbytu lub kobiecych piersi, gdzie widoczny jest sutek
  • Odzież, która jest przezroczysta lub bardzo obcisła i pokazuje ludzkie genitalia, odbyt lub kobiecych piersi/sutki.
  • Męską erekcję, nawet jeśli model jest ubrany
  • Osoby zaangażowane w kontakt lub aktywność seksualną
  • Filmy i gry wideo przeznaczone wyłącznie dla widzów dorosłych
  • Czasopisma dla dorosłych, publikacje dla nudystów lub anime/manga dla dorosłych, które zawierają treści o charakterze seksualnym, nagość lub historie o charakterze seksualnym

Natomiast nadal dozwolona będzie sprzedaż niektórych przedmiotów pod warunkiem trzymania się nowych zasad:

  • Czasopisma i książki: Playboy, Playgirl, Mayfair i Penthouse mogą być umieszczone w kategorii Czasopisma, o ile nie zawierają nagich zdjęć lub obscenicznych treści.
  • Dozwolone są oferty dzieł sztuki zawierające nagość, jednak taką która nie zawiera seksualnie sugestywnych póz lub aktów seksualnych
  • Seks zabawki i akcesoria seksualne mogą być wystawione w kategorii Zdrowie i Uroda, pod warunkiem, że będą nowe i w oryginalnym opakowaniu, a oferta nie będzie zawierać obrazów nagości lub treści seksualnych. Sprzedający muszą być wstępnie zatwierdzeni

Dlaczego eBay usuwa kategorię?

Na końcu nowych zasad można przeczytać krótką notkę „Chcemy udostępnić przedmioty dla dorosłych tym, którzy chcą je kupić i mogą to zrobić legalnie, a jednocześnie uniemożliwić łatwy dostęp do nich osobom, które nie chcą oglądać ani kupować takich przedmiotów.

Informacją ta odbiła się dużym echem pośród sprzedawców, jednak trzeba zauważyć, że eBay nie zabrania sprzedaży wszystkich artykułów dla dorosłych. Jedynie przedmioty zawierające ewidentną nagość oraz treści seksualne zostaną całkowicie usunięte z platformy. Warto też tutaj dodać, że wiele lokalnych stron eBay w różnych krajach nigdy nie posiadało kategorii przeznaczonej na produkty tylko dla dorosłych.

Interesujący jest też fragment, który wymaga weryfikacji sprzedawcy w przypadku wystawiania zabawek erotycznych. Oznacza to, że dużo ciężej będzie teraz sprzedawać produkty nieznanego pochodzenia od nieznanego sprzedawcy. Co niewątpliwie będzie korzystne dla osób poszukujących zabawek erotycznych, które nie mają na ich temat zbyt dużej wiedzy.

Pełna treść (przetłumaczona) wiadomości do sprzedawców

Zmieniliśmy nasze zasady dotyczące przedmiotów dla dorosłych. Od 15 czerwca 2021 r. przedmioty przedstawiające aktywność seksualną, treści seksualne lub pozy seksualne nie będą dozwolone w serwisie eBay.com. Kategoria Wszystko inne > Tylko dla dorosłych nie będzie już dostępna. W kategorii Tylko dla dorosłych nie będą mogły pojawiać się nowe oferty, a oferty ważne zostaną zakończone po upływie terminu ich odnowienia.

Jeśli 15 czerwca nadal będziesz miał przedmioty w kategorii Tylko dla dorosłych, zaczniemy je usuwać. Możesz ponownie wystawić przedmioty, które są zgodne z nowymi uaktualnionymi zasadami.

Prosimy o zapoznanie się z zaktualizowaną polityką. Nie wszystkie przedmioty z kategorii Tylko dla dorosłych będą mogły być ponownie wprowadzone na listę. Aby określić, które przedmioty mogą zostać ponownie umieszczone na liście w odpowiedniej kategorii eBay, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

(tutaj znajdują się tabele, gdzie można umieścić poszczególne przedmioty)

Przy ponownym wystawianiu na aukcję należy przestrzegać nowych zasad dotyczących przedmiotów dla dorosłych.
Sprzedawcy, którzy nie będą przestrzegać nowych zasad, będą mieli usunięte swoje przedmioty i mogą otrzymać ograniczenia w sprzedaży.

Jak zawsze dziękujemy za sprzedaż w serwisie eBay.
Zespół Sprzedawców eBay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.