Dzień seksu – Wirtualne targi edukacji seksualnej

Już za nie całe 2 tygodnie, w poniedziałek 7 czerwca po raz trzeci odbędą się „Dzień seksu – targi edukacji seksualnej”. Podczas wydarzenia eksperci będą prowadzić warsztaty online, na których opowiadać będą na temat różnych aspektów seksualności.

'

Czym są targi edukacji seksualnej?

Dzień seksu, są to darmowe targi edukacji seksualnej w których każdy może wziąć udział. Wszystkie osoby które zapiszą się do wydarzenia, 7 czerwca otrzymają specjalny link umożliwiający zdalny dostęp do targów. – Targi edukacji seksualnej organizowane są w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Seksu. Od trzech lat tego dnia zapraszamy różne osoby i organizacje związane z seksualnością człowieka, by opowiedziały czym się zajmują. Chodzi nam o to, żeby pokazywać odbiorcom jak szerokim i ważnym tematem jest seksualność – powiedziała Helena Kaczmarek, Co­­-founderka targów.

Wszystkie materiały, w tym dodatkowe grafiki i teksty będą dostępne na stronie przez cały tydzień. Oznacza to, że osoby które w poniedziałek 7 czerwca nie będą mogły wziąć udziału, w dogodnej chwili będą miały możliwość zapoznać się ze wszystkimi wykładami, debatami i wywiadami jakie odbędą się w poniedziałek.

Plan targów

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w targach edukacji seksualnej Dzień Seksu, wystarczy zarejestrować się na stronie tutaj. Każda osoba która dokona rejestracji, otrzyma możliwość zadania własnego anonimowego pytania wybranemu ekspertowi. Specjaliści będą odpowiadać na pytania uczestników pod koniec swoich wykładów. – Warto brać udział w naszym wydarzeniu, ponieważ dostarczamy wiedzy, dajemy przestrzeń do swobodnej wypowiedzi, a także co roku umożliwiamy uczestnikom zadawanie anonimowych pytań. Ponadto to po prostu dobra zabawa – dbamy o dobrą atmosferę i inne umilacze w postaci konkursów i innych ciekawych aktywności -w  tym roku będą to body mindfulness, konkurs sponsorowany przez Centrum Erotyki i inne – kontynuuje Helena Kaczmarek.

Edukacja powinna iść w parze ze sztuką

Ciekawostką jest również zapowiedziana galeria sztuki online o nazwie Sexart. – Edukacja, jakakolwiek – nie tylko seksualna, naszym zdaniem powinna iść w parze ze sztuką, ponieważ dzieła artystyczne mają te zdolność niesienia przekazu w sposób metaforyczny, ujmowania zjawisk w szerszej perspektywie. Sztuka to zwierciadło dla obyczajów, myśli społecznej i przeróżnych zjawisk, które łatwiej tłumaczyć jest za pomocą obrazów, piosenek, czy przedstawień. Odpowiednia animacja sztuki może pomóc ludziom naprawdę zrozumieć wiele zjawisk, a także nauczyć ich szerszego rozpatrywania problemów – tłumaczy Helena Kaczmarek.

Celem galerii będzie promowanie artystów, którzy w swoich pracach poruszają tematykę seksualności i pokazują ją, z ich artystycznego punktu widzenia. Zainteresowane osoby już 14 czerwca będą miały możliwość odwiedzenia wirtualnej galerii Sexart. Podobną możliwość zaoferowało na początku maja Sexedpl wraz z otwarciem wystawy Przyjemność Obcowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.