Pornhub stworzył pierwszy, oparty na badaniach, test osobowości seksualnej

Pornhub ogłosił dołączenie do SexType.Me, największego badania osobowości seksualnej, jakie kiedykolwiek przeprowadzono. Dzięki wskazówkom profesora Lee Silvera i Instytutu Kinsey’a, naukowcy zamierzają wykorzystać ogromną popularność Pornhuba, aby dowiedzieć się więcej na temat współczesnych nawyków seksualnych, jak odnoszą się one do powszechnych cech osobowości i porównać wyniki z wybranymi modelami Porhuba.

Pierwotnie stworzony przez Muzeum Seksu z pomocą biologa molekularnego Lee Silvera (profesor, Uniwersytet Princeton) i Kristen Mark (Uniwersytet Minnesoty i Instytut Kinsey’a), test SexType.Me wykorzystuje zaawansowane techniki analityczne stosowane w badaniach genomicznych, aby odkryć cechy osobowości seksualnej, tak zwane „wymiary seksualne„. Dodatkowe funkcje pozwalają uczestnikom porównać swoją osobowość seksualną z przyjaciółmi i kochankami, a także odkryć gwiazdy Pornhub, które dzielą ich cechy osobowości seksualnej.

W miarę jak zbiór uczestników będzie się powiększał, SexType.Me będzie analizować wyniki i odkrywać nowe wymiary seksualne. Wykorzystując ogromną bazę użytkowników Pornhuba, SexType.Me będzie rozszerzać swoją bazę użytkowników wykładniczo i okresowo ogłaszać nowe, znaczące odkrycia.

Wypełnienie ankiety pozwoli również na bezpośrednie porównanie i dopasowanie osobowości seksualnej uczestników z osobowościami modelek Pornhuba, takich jak Asa Akira, Kira Noir, Angela White, Keiran Lee, Jordi El Niño Polla, Charlotte Sartre, Aubrey Kate, MySweetApple, LuxuryGirl, MissLexa, Mini Diva, Lil D, June Liu, Jade Kush czy Jkab Ethan Dale.

„U podstaw zdrowia seksualnego leży zrozumienie osobowości seksualnej i pragnień” – powiedział Pornhub. „SexType.Me przejdzie długą drogę w kierunku umożliwienia użytkownikom pełnego zrozumienia ich typu seksualności, a nawet dopasowania użytkowników do niektórych z ich ulubionych Modeli. Cieszymy się, że możemy współpracować z Muzeum Seksu i wziąć udział w projekcie, który może być zarówno zabawny, jak i edukacyjny, a także wykorzystać naszą bazę użytkowników, aby pomóc w napędzaniu badań, które mogą mieć wpływ na zmiany.”

Poza odkrywaniem nowych cech osobowości, ten projekt badawczy ma na celu pomóc dowiedzieć się ludziom więcej o ich pełnej i złożonej tożsamości seksualnej oraz pomóc badaczom zrozumieć, czy cechy osobowości seksualnej są powiązane z dobrze znanymi cechami, takimi jak ekstrawersja czy empatia, czy też są niezwiązanymi domenami ekspresji psychicznej. Ma on również na celu umożliwienie uczestnikom zrozumienia swojej seksualnej natury, rozpoczęcia dialogu z partnerem(ami) i prowadzenia bardziej autentycznych relacji seksualnych.

„Wiemy z pism epoki klasycznej, że testy osobowości istnieją od co najmniej 2000 lat. Ich założeniem było to, że całościowy obraz osoby może być wywnioskowany z niewielkiej liczby dwustronnych deskryptorów, takich jak ekstrawertyczny versus introwertyczny lub impulsywny versus ostrożny. Jednak badania nie uwzględniły istnienia całej klasy deskryptorów osobowości – tych, które mają jakiś związek z indywidualnymi różnicami w seksualności. Badanie SexType.Me będzie pierwszym tego rodzaju badaniem deskryptorów osobowości seksualnej” – powiedział profesor Lee Silver.

Test składa się z trzech stron, gdzie przy każdym pytaniu zaznacza się która z dwóch wypowiedzi oraz w jakim stopniu pasuje do naszej osobowości. Wypełnienie testu zajmuje około 15 minut.

„Dzięki współpracy z Pornhubem i ogromnemu zasięgowi, będziemy w stanie zebrać wystarczającą liczbę odpowiedzi, aby uzyskać znaczące wyniki, które pomogą w analizie osobowości seksualnej. Kiedy ankieta otrzyma wystarczającą liczbę uczestników, wykorzystamy narzędzia obliczeniowe opracowane do badań w genetyce człowieka, aby uporządkować ukryte cechy zarówno tradycyjnej, jak i seksualnej osobowości oraz to, jak komunikują się one ze sobą.” – Kontynuuje profesor.

Do niedawna wielu Amerykanów tłumiło swoje pragnienia seksualne ze wstydu lub zażenowania. Ponad połowa, a dokładniej, 54% Amerykanów LGBTQ ukrywała swoje osobiste związki, aby uniknąć dyskryminacji. Sextype.Me może być użyty, aby pomóc uczestnikom zrozumieć, gdzie są w swojej seksualnej podróży. Pornhub i The Museum of Sex starają się usunąć tabu wokół seksu i pomóc ludziom dowiedzieć się więcej o ich pełnej i złożonej seksualności.

„Muzeum Seksu jest podekscytowane współpracą z Pornhubem przy tym przełomowym projekcie. Ich ogromna baza użytkowników pozwoli nam znacznie zwiększyć nasz zbiór danych i odkryć znaczące cechy osobowości przy użyciu unikalnej metodologii obliczeniowej dr Silvera. Wierzymy, że będzie to jedno z najbardziej znaczących badań osobowości, jakie kiedykolwiek przeprowadzono” – komentuje Muzeum Seksu.

Test SexType.Me nie będzie istnieć wiecznie, strona zostanie zamknięta, gdy tylko zostanie osiągnięta odpowiednia ilość wypełnionych testów. Uczestnicy będą musieli działać szybko, jeśli chcą zobaczyć, która gwiazda Pornhub ma podobną do nich osobowość seksualną.

Aby zachęcić do udziału w SexType.Me, Pornhub będzie promował projekt na swojej stronie, która odwiedzana jest przez 130 milionów użytkowników dziennie. Uczestniczące w projekcie modelki, które mają duże poparcie społeczne, będą również promować SexType.Me na swoich kanałach społecznościowych. Po zakończeniu badania, naukowcy podzielą się wynikami na stronie Centrum Dobrostanu Seksualnego Pornhub. Naukowcy zamierzają również opublikować swoje wyniki w recenzowanych czasopismach naukowych.

Aby dowiedzieć się więcej o SexType.Me i samemu wziąć udział w teście, odwiedź stronę: pornhub.com/sextypeme.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.