Love in Light, najbardziej lubieżna lampka na świecie

Połączenie starożytnego znaczenia z bezczelnym, ale również śmiesznym i zabawnym designem sprawiło, że Love in Light jest to obecnie prawdopodobnie najpopularniejsza lampka na świecie. Limitowana lampa w zaledwie kilka dni osiągnęła miliony wyświetleń w mediach społecznościowych. A wszystko to, z powodu w jaki ją się włącza…

'

Penis też może być inspiracją

Aby od razu postawić sprawę jasno, tak, Love in Light inspirowana była męskim narządem rozrodczym. Dlatego wszelkie skojarzenia z penisem są jak najbardziej słuszne. Monsby, twórca lampki, nie chce ukrywać tego faktu – Penis był referencją do produktu, dlaczego mamy o tym milczeć?

Wykonana z biodegradowalnego plastiku, drewna i aluminium lampka powleczona jest ciemną tkaniną, którą jak się delikatnie obciągnie w dół, zapala światło. Zapytany wprost o to skąd wziął się pomysł na taki design, jej twórca tłumaczy – Mam penisa i używam go codziennie, co więcej mam duże doświadczenie w projektowaniu i sztuce, więc zawsze myślę co by było gdyby… W tym przypadku, pomyślałem co by było, gdyby mógł świecić i oświetlać mi drogę (hahaha), więc sposób włączania tej lampy stał się tak oczywisty.

I tutaj trzeba przyznać, że sposób w jaki obsługuje się lampkę, faktycznie wydaje się bardzo prosty i oczywisty. Jest to przykład jednego z tych pomysłów, który jak się zobaczy, wydaje się, że każdy mógł by na niego wpaść. Jednak dopiero Monsby potrafił zamienić go w prawdziwy przedmiot. A wszystko to dzięki jego unikalnemu spojrzeniu na wszystko to co go otacza:

Widzę niebo, a moja wyobraźnia rysuje samoloty, chmury, anioły. Widzę poważną dziewczynę i wyobrażam sobie jak mogłaby się uśmiechać, każdy przedmiot/przestrzeń budzi wyobraźnię. Penis również budzi wiele rzeczy w ludzkiej głowie – tłumaczy pojektant.

Symbolika fallusa i światła

Już nawet w czasach starożytnych istniały różne kulty falliczne, które za pośrednictwem symboli nawiązujących do męskiego członka, czciły bóstwa odpowiedzialne za płodność, życie czy urodzaj. W starożytnym Egipcie, Atum miał stworzyć cały świat poprzez masturbację. Starogrecki bóg płodności Priap przedstawiany był z wyraźnie zaznaczoną erekcją. Natomiast Sumeryjski bóg Enki zapewniał urodzaj, kiedy swoim nasieniem wypełniał dwie rzeki – Tygrys i Eufrat.

Światło również posiada bardzo wiele znaczeń w różnych kulturach, od źródła życia, przez wieczność i duchowość, aż po symbol doskonałości i wiedzy. Na pierwszy rzut oka można uważać, że Love in Light, jest to śmieszna lampka nawiązująca do penisa, jednak przy dłuższym zastanowieniu widać też w niej dużo poważniejsze metafory.

Początkowo był to tylko zabawny pomysł, który tak naprawdę krył w sobie głębsze znaczenie – przyznaje Monsby. – Jeśli przestaniemy się bezmyślnie śmiać, zobaczymy silny starożytny symbol falliczny ideę kontynuacji życia, a życie jest niemożliwe w wiecznej ciemności. Ludzie są różni, jedni widzą w tym lampkę z penisem, inni widzą w tym głębszy sens. To jest zupełnie normalne. Co mogę powiedzieć na pewno, ta lampa będzie w muzeum designu do końca tego roku.

Dobry start projektanta

Pomimo iż Love in Light jest to pierwszy własny projekt Monsby’ego, to twórca który uważa siebie zarówno jako projektanta jak również artystę, ma już za sobą wiele lat doświadczenia. To właśnie one w połączeniu z pytaniem ‘co by było gdyby…’ sprawiły, że postanowił zacząć realizować swoje własne pomysły.

Jestem już ponad 10 lat w projektowaniu, tworząc wzornictwo przemysłowe dla znanych na całym świecie firm – powiedział twórca. – Mam wiele pomysłów, które zrodziły się w mojej głowie podczas moich poprzednich projektów. Większość z nich jest zbyt ekscentryczna i nietypowa dla klientów korporacyjnych, więc nawet ich nie pokazywałem, tylko zbierałem w swoich notesach. Pewnego dnia postanowiłam zrobić je sam. Tak więc Lampa jest pierwszym z moich ptaszków.

To dopiero początek

Dzisiaj w południe przedstawiony zostanie kolejny projekt o nazwie Butterfly Flap, a w planach jest już kolejny, kryjący się pod, wielu dobrze znaną, nazwą Campbell’s Soup Can. Monsby zdradził, że erotyczne nawiązania będą się jeszcze pojawiać w jego projektach, jednak nie będą one stanowić głównej idei jego wszystkich prac.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem lampki Love in Light, można to zrobić stronie Monsby tutaj.

Jednak pamiętaj, że to nie jest zwykła lampka, tylko współczesny symbol designu. Wyprodukowanych zostanie jej jedynie 50 sztuk, z czego jedna jest już w drodze do Museum Designu. Dodatkowo, każda lampa posiada własny certyfikat autentyczności.

2 komentarze na temat “Love in Light, najbardziej lubieżna lampka na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.