Lovehoney i WOW Tech Group połączyły się, tworząc Lovehoney Group

Angielski sprzedawca i producent zabawek dla dorosłych, Lovehoney w zeszły czwartek połączył się z Niemiecką firmą WOW Tech Group. Razem ze Szwajcarska marką Amorana, która we wrześniu zeszłego roku została przejęta przez Lovehoney, stworzyli Lovehoney Group. Nowa grupa będzie kierowana przez prezesa WOW Tech Johannesa Plettenberga, Aczkolwiek zarówno Lovehoney, jak i WOW Tech, nadal będą prowadzone przez swoje obecne zespoły.

Tought LoveX

Angielski sklep dla światowego klienta

Lovehoney jest to uznany na całym świecie sprzedawca online produktów dla dorosłych. Firma znana jest między innymi dzięki współpracy z E.L. James przy marce BDSM Fifty Shades of Grey, która cały czas dodaje nowe produkty do swojej kolekcji, bieliźnie erotycznej Lovehoney Lingerie czy marce wibratorów Happy Rabbit.

Założona w 2002 roku przez Richarda Longhursta i Neala Slateforda firma, na przestrzeni lat otrzymała ponad 70 nagród i wyróżnień. W tym dwa razy niezwykle prestiżową angielską nagrodę Queen’s Award for Enterprise w 2016 i 2021 roku, za wyniki sprzedaży zagranicznej.

Innowacyjna grupa WOW Tech

WOW Tech Group jest właścicielem takich marek jak Womanizer, We-Vibe, ROMP czy zyskującą ostatnio coraz większy rozgłos Arcwave. WOW Tech Group powstało, kiedy Niemiecka firma Womanizer połączyła się z kanadyjskim producentem We-Vibe.

WOW Tech Group kładzie bardzo duży nacisk na badania i rozwój swoich produktów i technologii. Ich innowacyjne produkty cieszą się ogromną popularnością pośród klientów na całym świecie.

Podkreślić też należy, że marki wchodzące w skład WOW Tech Group, szczególnie Womanizer, dużą popularność zyskały również dzięki odpowiedniemu PR. Liczne akcje promocyjne i kampanie mające na celu szerzenie wiedzy oraz pozytywnych aspektów seksualności, osiągają tak duże zasięgi, że przebijają się nawet do mainstreamowych mediów, co nie jest częstym zjawiskiem w tej branży.

‘Całość jest czymś więcej, niż sumą części’

Po bardzo udanym roku dla całej branży, który charakteryzował się wysokim popytem na produkty dla dorosłych, szacuje się, że nowo powstała Lovehoney Group (LHG) wygeneruje ponad 400 milionów dolarów sprzedaży w tym roku. Taki wynik sprawi, że LHG będzie prawdopodobnie największą na świecie firmą, zajmującą się produktami dla dorosłych, pod względem przychodów.

Już teraz LHG zatrudnia łącznie ponad 730 specjalistów z ponad 25 krajów i posiada dziesięć biur zlokalizowanych na całym świecie. Firma posiada specjalistów z takich dziedzin jak inżynieria, projektowanie przemysłowe, obsługa i sprzedaż czy marketing i PR.

Wiodącym inwestorem Grupy Lovehoney będzie Telemos Capital, który od 2018 roku jest większościowym udziałowcem Lovehoney. Natomiast CDH Investments, które od początku 2020 roku było większościowym właścicielem Wow Tech Group, oraz współzałożyciele Lovehoney, Richardem Longhurstem i Nealem Slatefordem, najprawdopodobniej zachowają mniejszościowe udziały w nowej firmie.

Johannes Plettenberg, prezes Grupy Lovehoney skomentował – Jesteśmy podekscytowani tą transakcją i partnerstwem. Amorana, Lovehoney i WOW Tech mają tę samą misję, aby zniszczyć stygmatyzację seksualności i umożliwić ludziom cieszenie się spełnionym życiem miłosnym oraz doświadczaniem szczęścia seksualnego. Dzięki połączeniu będziemy mogli jeszcze lepiej przyczynić się do tego, aby szczęście seksualne znalazło się w centrum zainteresowania społeczeństwa. Przyniesie to korzyści całej naszej branży. Cieszymy się na dalszą współpracę z naszymi zespołami, aby stworzyć jeszcze większą wartość dla wszystkich naszych partnerów B2B i ich bazy klientów. Dzięki jeszcze ściślejszej współpracy jestem pewien, że wszyscy możemy osiągnąć nasze wspólne cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.