Rośnie znaczenie Polski pośród producentów produktów intymnych

Sex shopy w Polsce przez wiele lat musiały mierzyć się z dwoma dużymi problemami. Pierwszy to fakt, że sklepy utożsamiane były z obiektami takimi jak kluby go-go czy lokale typu peep-show. Drugi to bardzo mała znajomość asortymentu jaki w ogóle dostępny był w sex shopach. Jednak to jest już przeszłość. Coraz większa świadomość własnych potrzeb, powszechniejszy dostęp do wiedzy na temat seksualności oraz poruszanie tematu seksu i zabawek erotycznych w filmach i serialach sprawiło, że coraz więcej Polaków kupuje zabawki erotyczne. Z tego powodu coraz częściej Polska uznawana jest za istotny europejski rynek dla produktów intymnych.

'
EDC i Joydivision teraz w języku Polskim

Na przestrzeni ostatniego miesiąca 2 znane na całym świecie firmy EDC Retail Group oraz JOYDIVISION international AG udostępniły swoje strony w języku Polskim. Holenderski dystrybutor EDC, który jest między innymi właścicielem marki Easy Toys, oraz od 2019 roku właścicielem marki Beate Ushe (Beate Ushe-Rotermund otworzyła w 1962 roku pierwszy sex shop na świecie) na początku marca utworzył nową platformę o nazwie ONE-DC gdzie pośród 6 dostępnych, jest język Polski. Natomiast kilka dni temu Niemiecki producent Joydivision, którego lubrykanty AquaGlide i BioGlide są bardzo popularne w Polsce, dodał do swojej strony obsługę języka Polskiego.

Evertine Magerman odpowiedzialny za PR i komunikacje w EDC napisał że „Polska jest silnie rozwijającym się gospodarczo krajem. Dlatego też Polski rynek erotyczny jest nowoczesny, szybko się rozwija i adaptuje do nowych trendów.

Zapytany o to co sprawiło, że pośród 6 dostępnych języków znajduje się również Polski, Evertine Magerman odpowiada „Jako, że EDC Wholesale rozszerza swoją działalność na wszystkie kraje europejskie, uznaliśmy że jest to właściwy czas na to, aby lepiej wesprzeć Polski biznes. EDC już od lat prowadzi interesy w Polsce. Jednak brakowało nam tutaj odpowiedniego supportu. Poprzez integrację polskiego supportu zarówno na stronie internetowej, jak i w zespole sprzedażowym, dążymy do stania się ważnym i godnym zaufania dostawcą na polskim rynku. EDC wysoko ceni prawo każdej osoby do dobrego samopoczucia seksualnego, więc jest to jeden z kluczowych powodów dla których chcemy zaoferować nasze usługi Polskim sprzedawcom.

Dlaczego Polacy kupują więcej zabawek erotycznych?

Z powodu pandemii, wiele branż jest obecnie w kryzysie, jednak w przypadku branży erotycznej widać całkowitą odwrotność. Ograniczenie dostępnych rozrywek, spędzanie większej ilości czasu w domu z partnerem, oraz szukanie w seksie ukojenia przed stresem związanym z pandemią sprawiło, że Polacy chętniej sięgają po zabawki erotyczne. O ile sklepy stacjonarne ucierpiały z powodu pandemii oraz lockdownu, to jednak w przeciwieństwie do wielu innych rodzajów usług cały czas były otwarte. Natomiast w przypadku sklepów online, 2020 rok był wyjątkowo dobry. Zmiana zachowań konsumenckich polegająca na dużo częstszym korzystaniu ze sklepów internetowych sprawiła, że sex shopy online biją rekordy sprzedaży.

Sprzedaż na całym świecie przenosi się ze sklepów stacjonarnych do internetowych z powodu Covid i w Polsce obserwujemy podobne zmiany. Jednak handel offline w Polsce jest nadal duży i stanowi istotną część rynku. Zdecydowanie chcemy pomagać i wspierać najlepiej jak potrafimy zarówno handel online jak i offline w Polsce. Naszym celem i misją dla Polski jest stać się najbardziej wartościowym partnerem Polskich sklepów erotycznych.” pisze Evertine Magerman.

Nie chodzi tylko o pandemię, Sex shopy i filmy też pomagają

Duże znaczenie ma też bardzo silny nacisk jaki kładą sklepy erotyczne na edukację. Większa świadomość własnych potrzeb sprawia, że chętniej sięgamy po produkty, które pozwalają te potrzeby zaspokoić. Sex shopy już od kilku lat współpracują z seksuologami i lekarzami. Dlatego też wszelkie braki wiedzy na temat seksu i zabawek erotycznych obecnie bez problemu można uzupełnić na blogach sklepów online.

Nie można też zapomnieć o filmie ‘365 dni’ bazującym na bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej, który w Polsce wywołał podobny efekt, jak ’50 twarzy Graya’ na świecie. Do tego już za kilka dni, dojdzie kolejna Polska produkcja, tworzona przez Netflix o nazwie ‘Sexify’. Wszystko to razem sprawia, że Polacy chętniej eksplorują własną seksualność, a branża erotyczna w Polsce z roku na rok, osiąga coraz lepsze wyniki.

Rosnąca pozycja Polski jako silnego rynku dla produktów dla dorosłych sprawi, że nie tylko dużo łatwiej będzie Polakom znaleźć produkty spełniające ich oczekiwania, ale również, pomoże przesunąć barierę wstydu i tabu, jaką Polacy mają odnośnie własnej seksualności. Na pewno nie będzie to żadna rewolucja seksualna, jednak im więcej będzie osób dorosłych świadomych swoich potrzeb i chętnych do rozmowy na ich temat, tym szybciej będzie rosnąć poziom edukacji seksualnej w kraju nad Wisłą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.