PornHub opublikował Raport Przejrzystości serwisu.

Ostatnie miesiące, to bardzo trudny okres dla PornHub. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że rząd Kanadyjski rozpoczął dochodzenie w sprawie treści znajdujących się na platformie, a sam PornHub usuną ponad połowę udostępnianych treści. Wszystkie to sprawiło, że serwis zaczyna tracić swoich partnerów i użytkowników. Dlatego w celu odbudowy zaufania i zwiększenia bezpieczeństwa, PornHub przedstawił swój pierwszy Raport Przejrzystości.

Tought LoveX
Problemy PornHub

Po artykule opublikowanym przez New York Times na początku grudnia 2020 roku, PornHub znalazł się pod ogniem krytyki ze strony mediów, organizacji pozarządowych oraz polityków. Jednak najbardziej dotkliwym ciosem dla platformy było całkowite zerwanie współpracy przez MasterCard i Visa. Strona która zarabiała krocie na wyświetlaniu prawie 3 milionów reklam dziennie, przestała otrzymywać pieniądze za pośrednictwem tych dwóch firm. PornHub w odpowiedzi usuną wszystkie treści przesłane przez niezweryfikowanych użytkowników – czyli około 2/3 wszystkich treści znajdujących się na stronie.

Znaczące ograniczenie dostępnych treści sprawiło, że strona która jeszcze w grudniu 2020 roku znajdowała się w top 10 najpopularniejszych stron internetowych na świecie, obecnie według similarweb znajduje się na 13 pozycji. PornHub utracił też pozycję najpopularniejszej strony dla dorosłych na świecie. Strona została wyprzedzona przez portal Xvideos oraz Xnxx. Spadająca ilość użytkowników oraz ciągły brak współpracy z MasterCard i Visa są prawdopodobnie głównymi powodami, dla których PornHub postanowił stworzyć i opublikować Raport Przejrzystości.

Co zawiera Raport Przejrzystości?

Raport jest obszernym dokumentem, w którym pokazane są sposoby weryfikacji przesyłanych przez użytkowników materiałów. W raporcie poruszone są po kolei różne potencjalne sposoby naruszenia treści oraz sposoby ich moderacji. Wiadomo z niego, że weryfikacja treści jest prowadzona zarówno przez sztuczną inteligencje, jak również dedykowany zespół pracowników, który dokonuje weryfikacji 24 godziny na dobę, przez cały tydzień. Serwis podkreśla, że korzysta z różnych technologii automatycznej moderacji treści, w tym algorytmów stworzonych przez takich gigantów jak Microsoft, YouTube czy Google.

Weryfikowane są również treści raportowane przez użytkowników oraz różne służby rządowe. Jak można wyczytać w raporcie, w 2020 roku serwis otrzymał 1081 wniosków prawnych o usunięcie treści. Prawie połowa z nich pochodziła ze Stanów Zjednoczonych. Platforma podaje, że w 2020 roku zidentyfikowano 653,465 różnego rodzaju treści jako szkodliwe i usunięto z platformy.

Oprócz treści uznawanych za szkodliwe, Pornhub również wskazuje, że systematycznie usuwa treści łamiące prawa autorskie. Tutaj również stworzony jest dedykowany zespół, który zajmuje się jedynie przypadkami naruszenia praw autorskich. W tym przypadku, w 2020 roku 106,841 filmów zostało wstrzymanych przez sztuczną inteligencję, a kolejne 544,021 filmów zostało usuniętych przez pracowników PornHub.

Pełny raport dostępny jest tutaj: Transparency Report

PornHub czeka jeszcze daleka droga, aby odzyskać zarówno swoich użytkowników, jak również współpracę z MasterCard i Visa. Niewątpliwie raport przejrzystości opublikowany przez Pornhub jest jednym z wielu kroków, który ma na celu odbudowanie zaufania. PornHub zapowiada, że tego typu raporty będą ukazywać się teraz co roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.