Najciekawsze polskie sex shopy

Sex shopy, czy ich ostatnio zyskująca popularność nazwa sklepy erotyczne, przez wielu uznawane są za siedlisko grzechu i rozpusty. Często można spotkać się z opinią, że zakupy robią w nich jedynie najbardziej wyuzdane osoby. A jednak, sprzedaż i popularność produktów dla dorosłych rośnie z roku na rok. Dlatego też coraz więcej sklepów poszukuje własnej niszy, czegoś co nie tylko pozwoli uciec im od złego wizerunku znanego z lat 90’ XX wieku, ale również wyróżni je na tle innych.

'

W obecnych czasach każdy sklep erotyczny, bez względu na to czy jest to sklep stacjonarny czy internetowy, odchodzi od epatowania nagością, dosadnym słownictwem, a w szczególności od świadczenia usług seksualnych. Współczesne sklepy z zabawkami dla dorosłych stawiają na komfort, dyskrecję zakupów oraz na rzetelną pomoc w wyborze produktu.

Dlatego też, przyjrzałem się Polskim sklepom erotycznym, jak wyglądają, w czym się specjalizują i co je wyróżnia. Poniżej znajduje się lista najciekawszych, polskich sklepów erotycznych.

Jes-Shop

Pisząc o najciekawszych sklepach erotycznych w Polsce, trudno jest nie wspomnieć o największej Polskiej sieci sex shopów, o nazwie Jes-Shop. Dla niektórych, może być to zaskoczeniem, ponieważ nigdy o niej nie słyszeli, ani nie widzieli żadnego z 16 sklepów należących do tej sieci. Jednak wyjaśnienie tej zagadki jest bardzo proste. Wszystkie sklepy należących do tej sieci znaleźć można jedynie na południowym zachodzie Polski.

O ile sama marka Jest-Shop istnieje od 23 lat, tak jej właściciel już od 40 lat zajmuje się sprzedażą produktów dla dorosłych i jest jednym z pierwszych założycieli tego rodzaju sklepów w Polsce. Pierwszy Jes-Shop powstał w Legnicy i od chwili otwarcia, cały czas znajduje się w tym samym miejscu. Z czasem zaczęły pojawiać się kolejne sklepy i w ten sposób dzisiaj, odwiedzić można 13 sklepów stacjonarnych.

Lista wszystkich sklepów Jes-Shop dostępna jest tutaj.

Wydawać by się mogło, że duża sieć oznacza bezduszną korporację, dla której liczą się wyłącznie pieniądze, a jej pracownicy są jedynie małymi trybikami wielkiej maszyny. Jednak w tym przypadku jest zupełnie na odwrót. Duża ilość stałych klientów sprawia, że Jes-Shop nawet w czasach pandemii jest bardzo stabilnym miejscem pracy, którego sprzedawcy zostają w sieci na długie lata. Oznacza to również, że posiadają oni duże doświadczenie i wiedzę dotyczącą produktów dla dorosłych, którą chętnie dzielą się z klientami.

„Osoby, które zaczynają u nas pracę, kończą ją odchodząc na emeryturę” powiedział Pan Piotr, właściciel sieci Jes-Shop.

Jednak jak powszechnie wiadomo, nie wielkość jest najważniejsza i dlatego posiadanie największej liczby sklepów, nie jest jedynym powodem dla którego sieci Jes-Shop znalazła się na tej liście. Nie bez powodu na początku wspomniałem o 16 sklepach, kiedy sieć posiada 13 sklepów stacjonarnych. Pozostałe trzy, to tak zwane Erotyczne Kioski.

Erotyczne Kioski oferują intymne zakupy bez świadków

Erotyczny Kiosk jest to sklep, w którym nie ma regałów uginających się od zabawek erotycznych i sprzedawcy za ladą. W Erotycznym Kiosku znaleźć można maszyny vendingowe, czyli tak zwane automaty, w których zamiast napoju gazowanego czy batona kupić można lalki, wibratory czy masturbatory. Jest to idealne rozwiązanie dla nieśmiałych osób, które wstydzą się wejść do klasycznego sklepu stacjonarnego, a zarazem z różnych powodów nie chcą dokonywać zakupów online.

Erotyczny Kiosk zapewnia prawdopodobnie największą intymność i anonimowość zakupów, jaką można uzyskać w sklepie z asortymentem dla dorosłych. Tym bardziej, że oprócz płatności kartą, która jak wiadomo pozostawia po sobie ślad, można również płacić gotówką. Sieć przez półtora roku pracowała nad tym pomysłem, sama sprowadziła odpowiednie maszyny do Polski i dopracowywała ich funkcjonalność tak, aby przystosować je do sprzedaży gadżetów erotycznych.

Maszyny znajdujące się wewnątrz Erotycznego Kiosku

Ze względu na łatwość obsługi, klienci bardzo chętnie odwiedzają Erotyczne Kioski, dlatego też automaty są regularnie uzupełniane. Osoby, które chcą dokonać zakupu w sposób całkowicie anonimowy lub interesują się ciekawostkami związanymi z erotyką, jak najbardziej powinny odwiedzić jeden z Erotycznych Kiosków.

Więcej na temat sieci dowiedzieć się można na stronie internetowej Jes-shop tutaj.

Tango

W obecnych czasach ludzie są coraz bardziej świadomi jak istotne jest dbanie o otaczające nas środowisko. Sortowanie śmieci, zbieranie plastikowych nakrętek, używanie wielokrotnych torebek, czy życie w duchu ‘zero waste’ już nikogo nie dziwi, a wręcz większość z nas do tego przywykła. Jednak prawda jest taka, że ekologiczne podejście można stosować w każdej sferze życia, również tej intymnej, co udowadnia pierwszy w Polsce ekologiczny Sex Shop o nazwie Tango, który jak to określa, ‘Pomaga kochać EKO’.

Wizytówka sklepu Tango

Znajdujący się w Łodzi sklep został otworzony pod koniec 2020 roku, ze względu na proekologiczną i prozdrowotną postawę jego właścicielki, Pani Elwiry Ruty. „Ekologia to jest moja pasja, czuje że to jest właściwe i już dawno powinnam otworzyć ten sklep” Powiedziała właścicielka sklepu.

Zanim Pani Elwira otworzyła własny sklep, przez 12 lat pracowała dla jednej z dużych Polskich sieci sklepów erotycznych. Zdobyte przez lata doświadczenie oraz wiedza w połączeniu z proekologiczną postawą sprawiły, że powstał sklep Tango, który umożliwia Polakom wprowadzenie ekologii również do własnej sypialni.

W ekologicznym sklepie nie znajdzie się typowych produktów i marek znanych z większości sklepów. Zamiast tego, w Tango znaleźć można zarówno produkty naturalne, biodegradowalne, całkowicie ekologiczne, jak również podlegające recyclingowi. Zamiast żelowych czy gumowych dild, są metalowe, ceramiczne czy piękne, ręcznie robione dilda drewniane. Natomiast wszystkie dostępne żele, lubrykanty i kosmetyki zawierają w sobie jedynie naturalne i przyjazne dla zdrowia składniki.

Jednym z produktów który szczególnie zachwalają klienci sklepu Tango, jest w 100% naturalny środek na potencje o nazwie Stand UP. W Polsce dostępny jest jedynie w sklepie Pani Elwiry, całkowicie bezpieczny i naturalny, wegański środek na potencje w formie płynu, pozytywnie wpływa na męską potencje przez aż 72 godziny.

W przypadku produktów, które z przyczyn technicznych nie mogą być całkowicie ekologiczne, (na przykład mechaniczne elementy wibratorów) wykorzystują one ekologiczne materiały tam gdzie jest to możliwe, albo wykonane są z bezpiecznego dla zdrowia materiału takiego jak na przykład silikon medyczny. Również ekologiczni miłośnicy fetyszu, znajdą w Tango coś dla siebie. Akcesoria BDSM dostępne są zarówno z prawdziwej naturalnej skóry, jak również ze skóry wegańskiej, a zapakowane są w ekologiczne tekturowe opakowania.

Trzeba też podkreślić, że właścicielka sklepu swoją ekologiczną działalność nie ogranicza jedynie do swojego towaru. Tango w 2021 roku otrzymał certyfikat ‘Firmy z dobrą energią’, który potwierdza, że sklep w 100% wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych, a Pani Elwira wraz ze swoim sklepem aktywnie uczestniczy w różnych proekologicznych wydarzeniach oraz akcjach na terenie Łodzi.

Sklep Tango korzysta w 100% z ekologicznych odnawialnych źródeł energii

Osoby, które dbają o środowisko i nie tylko żyją, ale również chcą kochać w sposób ekologiczny, koniecznie powinny odwiedzić Łódzki Sex Shop Tango.

Aby być na bieżąco, że wszystkimi nowościami jakie mają miejsce w tym sklepie warto śledzić profil Tango na Facebooku i Instagramie.

MySexShop

MySexShop jest najmłodszym pośród wszystkich sklepów znajdujących się na tej liście. Otworzony pod koniec marca 2021 roku, prowadzi sprzedaż jedynie za pośrednictwem swojej strony internetowej mysexshop.pl. Pomimo krótkiego okresu istnienia, sklep zyskał już swoich pierwszych zadowolonych klientów, którzy najczęściej chwalą dużą liczbie próbek lubrykantów czy perfum z feromonami, dołączanych do zakupów.

Odwiedzając sklep, od razu widać, że strona sklepu jest nowoczesna i łatwa w nawigacji. Śmiało można ją umieścić na równi z najlepszymi, natomiast na wirtualnych półkach bez problemu, każdy znajdzie to czego poszukuje. Co jednak sprawia, że tak młody sklep jak mysexshop.pl znajduje się na tej liście? Tutaj was trochę zaskoczę, ponieważ powód nie znajduje się na stronie sklepu, to co zdecydowanie wyróżnia mysexshop.pl, to jest sposób w jaki sklep prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych.

Wiele sklepów erotycznych posiada konto na Facebooku czy Instagramie, jednak zazwyczaj jedyne co na nich można znaleźć to posty informujące o promocjach, konkursach czy dostępnych produktach, typowa marketingowa działalność sklepów z każdej branży. Natomiast MySexShop ma całkowicie inne podejście, od początku swojego istnienia sklep postawił, że jego profile w mediach społecznościowych będą miały na celu prowadzenie działalności edukacyjnej i informacyjnej.

„Sex to rzecz całkowicie ludzka i naturalna, a naszą misją jest, aby tematy związane z seksem odzierać z tabu. Chcemy, aby nasze posty, które zawierają rzetelne informacje potwierdzone naszym doświadczeniem czy badaniami, były pisane w sposób lekki, przyjemny i prawdziwy.” Powiedziała Pani Katarzyna, odpowiedzialna za media społecznościowe sklepu MySexShop. „W ten sposób chcemy przekonać naszych klientów, że warto jest eksperymentować i spróbować czegoś nowego.”

Czy to na Facebooku, czy Instagramie MySexShop regularnie publikuje posty w których można poczytać między innymi na temat: nowinek technicznych w świecie zabawek erotycznych, dowiedzieć się do czego służą i jak korzystać z konkretnych rodzajów produktów, przeczytać ciekawostki związane z seksualnością czy poznać różne fetysze i sposoby stymulowania ciała. W skrócie ich profile społecznościowe to wielka skarbnica wiedzy na temat seksu i zabawek erotycznych!

Jednak to nie wszystko. MySexShop prowadzi też Vlogi na żywo, w trakcie których nie tylko odpowiada na pytania klientów, ale również tłumaczy jak wybrać odpowiedni produkt czy przeprowadza wywiady z osobami związanymi z branżą erotyczna jak na przykład słynna Polska para Owiaks Couple, sexworkerka Medroxy, czy Polska Drag Queen Miss Effecta Simone Buttterfly.

Jeżeli poszukujesz sklepu, który nie tylko ułatwi ci wybór odpowiedniego produktu, ale również pomoże ci pogłębić swoją wiedzę na temat seksualności i zabawek erotycznych to zdecydowanie polecam śledzić profil MySexShop na Facebooku i Instagramie.

Secret Place/reFForm

Secret Place/reFForm jest to jeden z nielicznych polskich sklepów, który zyskał uznanie na całym świecie. W 2018 roku oba sklepy otrzymały prestiżową nagrodę E.A.N. Ertoix Award – Sprzedawca Detaliczny Roku. Z pozoru są to dwa całkowicie różne sklepy z asortymentem skierowanym do różnych grup klientów. A jednak zarówno w przypadku nagrody EAN, jak również w tym artykule traktowane są jako jeden sklep. Spowodowane jest to tym, że sklepy należą do jednego właściciela i zarówno w Warszawie jak i w Poznaniu, gdzie znajdują się sklepy stacjonarne Secret Place/reFForm mieszczą się one w tym samym lokalu.

Secret Place jest to sklep, któremu najbliżej w Polsce do określenia ‘luksusowy sklep erotyczny’. W środku znaleźć można dużo przestrzeni, elegancki wystrój czy nawet miejsce, aby usiąść i zastanowić się nad zakupem. Co również bardzo mocno wyróżnia Secret Place od innych sklepów stacjonarnych, to niezywkle duża ilość testerów. Bez znaczenia czy jest to wibrator, masażer, lubrykant, świece zapachowe czy bielizna i akcesoria do niej, większość produktów dostępnych w sklepie można nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i w granicach rozsądku przetestować.

Jest to niezwykle przyjazny sklep dla osób, które czują się onieśmielone tego rodzaju produktami. Klient wchodzący do środka w żaden sposób nie jest atakowany lubieżnymi obrazami czy sprośnymi produktami, wręcz przeciwnie, pierwszy raz wchodząc do tego sklepu można odnieść wrażenie, że jest to jak najbardziej ‘normalny’ sklep i dopiero przyglądając się bliżej produktom można zauważyć, że trafiło się do sklepu z zabawkami dla dorosłych.

Wszystko jednak zmienia się, kiedy przejdzie się do drugiej części lokalu i odwiedzi sklep reFForm. Nie tylko wówczas wygląd sklepu całkowicie się zmienia, ale również dostępny asortyment.

ReFForm Fetish Store jak pisze o sobie ‘To nie jest sklep dla grzecznych chłopców’. O ile sklep przedstawiany jest głównie jako miejsce dla miłośników fetyszu, to dość szybko można zauważyć, że reFForm skierowany jest głównie do mężczyzn, którzy mają większe wymagania odnośnie swojego życia intymnego.

Sklep posiada bardzo bogaty wybór gadżetów dla wielbicieli fetyszu, seksu analnego, BDSM, fistingu oraz innych zabaw dla wyżej wspomnianych niegrzecznych chłopców. Jednak trzeba podkreślić, że nie jest to sklep tylko dla zaawansowanych osób. Klienci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie gadżetów i akcesoriów erotycznych również znajdą dla siebie podstawowe produkty takie jak masturbatory, pierścienie na penisa czy masażery prostaty.

ReFForm jest też jednym z nielicznych sklepów, który oferuje szeroki wybór ubrań oraz bielizny erotycznej i fetyszowej dla mężczyzn. Począwszy od jockstrap’ów, koszulek sportowych czy skarpet, aż po ubrania skórzane, gumowe czy różnego rodzaju uprzęże i maski. Jest to sklep, gdzie bez problemu każdy mężczyzna, będzie mógł dobrać odpowiedni ubiór do swoich potrzeb, bez konieczności domawiania brakujących elementów przez internet.

Co również jest bardzo pozytywnym elementem zarówno Secret Place jak i reFForm to bardzo przyjazna i tolerancyjna obsługa sklepu. Nie ważne czy klientem jest kobieta, która w Secret Place poszukuje swojego pierwszego wibratora, czy mężczyzna który w reFForm chce spełnić swoje nietypowe fetyszowe fantazje, w obu przypadkach można liczyć na rzetelną i profesjonalną pomoc sprzedawców, którzy cierpliwie odpowiadają na wszelkie pytania.

Wszystko to sprawia, że Secret Place/reFForm jest zarówno idealnym sklepem stacjonarnym dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świat zabawek erotycznych, jak również dla osób. które mają bardzo konkretne, specyficzne potrzeby. Dlatego własnie Secret Place/reFForm został wyróżniony przez EAN jako najlepszy Sprzedawca Detaliczny 2018 roku.

Więcej informacji na temat sklepów można uzyskać na stronie internetowej sklepu Secret Place oraz reFForm Fetish Store.

Alkowa Małżeńska

Dużo sklepów twierdzi, że są wyjątkowe i różnią się od pozostałych. Jednak to właśnie Alkowa Małżeńska może śmiało powiedzieć, że jest sklepem innym niż wszystkie. Wystarczy tylko powiedzieć, że sklep ten potocznie nazywany jest ‘Sex Shopem dla Katolików’, aby wzbudzić zainteresowanie wielu osób.

Jak można przeczytać na stronie sklepu „Budowanie klimatu intymności w małżeńskiej alkowie, nadawanie bardziej uroczystej oprawy tak szczególnej bliskości wynika z dbałości o jedno z ważniejszych ogniw więzi małżeńskiej małżonków katolickich.

W Alkowie Małżeńskiej nie znajdzie się zabawek dla dorosłych czy akcesoriów BDSM. Oferta tego sklepu skierowana jest do małżeństw, które swoje życie seksualne chcą prowadzić zgodnie z nauką chrześcijańską. Celem Alkowy Małżeńskiej jest inspiracja małżonków do pogłębiania wiedzy, tworzenia odpowiedniego nastroju czy dbaniu o swoje samopoczucie i strefę intymną. Sklep nie chce w żaden sposób ingerować w naturalny sposób, w jaki dwoje ludzi uprawia seks, zamiast tego oferuje bogaty asortyment, który ma na celu tylko i wyłącznie uatrakcyjnienie tak zwanej ‘gry wstępnej’.

Dużą część towaru w sklepie stanowią, różnego rodzaju poradniki dotyczące teologii ludzkiego ciała czy psychologii. Znaleźć można między innymi książki Ojca Ksawerego Knotza, który był jednym z pierwszych duchownych sygnalizującym przemiany w podejściu do seksualności u Katolików. Oprócz tego w sklepie można znaleźć bieliznę, olejki do masażu, żele nawilżające czy do higieny intymnej, a nawet testy ciążowe.

O ile można mieć wątpliwości, czy Alkowa Małżeńska jest sklepem erotycznym, to jednak nie można zaprzeczyć, że cel sklepu, którym jest pomoc małżeństwom, żyjącym w zgodzie z nauką kościoła, w celu osiągnięcia satysfakcjonującego współżycia jest bardzo zbliżony.

Nie jest to sklep dla każdego. Osoby poszukujące nowych doznań i stymulacji nie znajdą w nim nic dla siebie. Jednak jeżeli celem jest poprawa współżycia, poprzez stworzenie odpowiedniego nastroju, a zarazem chce się uniknąć widoku sztucznych penisów, aby nie czuć się jak dewiant, to Alkowa Małżeńska jest idealnym sklepem.

Więcej informacji na temat Alkowy Małżeńskiej znaleźć można tutaj.

Jak widać, sex shopy przeszły niezwykłą przemianę w ostatnich latach i tak jak w przypadku innych branż istnieją sklepy które swoją działalność kierują do bardzo specyficznej grupy klientów. Nie ma znaczenia, czy zakupów chce się dokonać anonimowo, czy ekologicznie, w zgodzie ze swoją religią, bądź w luksusowym sklepie. Każdy w obecnych czasach znajdzie odpowiedni sklep dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.