Gdzie kupić zabawki erotyczne? Część II – sklepy online

Zakupy bez wychodzenia z domu, jedynie przy pomocy telefonu czy komputera. Sklepy online, bo o nich mowa, jest to niezwykła wygoda i oszczędność czasu. Tak jak poprzednio omawiałem gdzie kupić zabawki erotyczne w sklepach stacjonarnych, tak tym razem przedstawię wady i zalety różnego rodzaju sklepów online.

'

Sklepy Online

Szybkość i wygoda. Te dwa słowa idealnie opisują zakupy online. Nie ważne czego potrzebujesz, wystarczy kilka chwil i za kilka dni możesz się spodziewać przesyłki. Niewątpliwie kupowanie przez internet ma dużo zalet, ale ma też swoje minusy. Te drugie szczególnie są widoczne w przypadku zabawek erotycznych.

Kupując przez internet warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

Czy strona sklepu wygląda profesjonalnie?

Wygląd sklepu online jest wizytówką sprzedawcy. Jeżeli strona jest nieczytelna, ciężko po niej się poruszać lub po prostu brzydka, oznacza to że sprzedawca o nią nie dba. Powinno to być sygnałem ostrzegawczym dla ciebie.

Czy sklep oferuje dyskretną wysyłkę?

Nie każdy chce, aby na jego przesyłce było napisane „Czarne dildo 60cm nadawca: AnalniNiszczyciele.com”. Dlatego też sklepy z zabawkami dla dorosłych oferuje tak zwaną „dyskretną przesyłkę”. Sklepy online różnie rozumieją słowo dyskrecja. Dla jednych oznacza to jedynie nie rzucający się w oczy karton, a dla innych jest to od początku do końca pełna dyskrecja. Nawet nazwa nadawcy sugeruje wówczas kosmetyki lub produkty medyczne, a nie zabawki erotyczne. Dlatego jeżeli chcesz, aby zawartość twojej paczki była tajemnicą, sprawdź czy i w jaki sposób sklep oferuje dyskretną przesyłkę.

Jakie są zasady zwrotów?

Produkty erotyczne, to dość specyficzna kategoria produktów. Pamiętaj, że sklepy internetowe w różny sposób podchodzą do zwrotów zakupionych produktów. W szczególności dotyczy to produktów używanych (tak, takie też są zwracane i reklamowane). Dlatego polecam zapoznać się z polityką zwrotów przed dokonaniem zakupem.

Czy produkty są dobrze opisane?

Niestety kupując przez internet, nie ma możliwości obejrzenia i dotknięcia towarów. Szczególnie jest to problematyczne w przypadku zabawek dla dorosłych. Z doświadczenia wiem, że znaczna ilość klientów nie tylko nie wie co chce kupić, ale nawet nie umie określić własnych potrzeb. Dlatego sprzedawcy powinno zależeć na tym, aby każdy produkt był jak najlepiej opisany. Kupując przez internet, jedyne czym możemy się sugerować, to zdjęcie produktu, opinie i opis. Dlatego dobry opis powinien zawierać nie tylko informacje techniczne takie jak: materiał, rozmiar, funkcje i sposób ładowania. Prawidłowy opis powinien sugerować do czego najlepiej nadaje się zabawka, dla kogo jest przeznaczona, co ją wyróżnia oraz czego możemy od niej oczekiwać

Jakie opinie ma sklep?

A jeżeli nie chcesz samemu sprawdzać tych wszystkich rzeczy, to zawsze możesz zasugerować się opiniami innych osób. Jeżeli sklep ma dużo opinii i komentarzy, a w większości są one pozytywne jest to dobry znak. Pamiętaj też, aby samemu wystawić opinię. Jest to dużo bardziej pomocne zarówno dla sklepu jak i innych klientów niż ci się wydaje.

Znając już podstawy zakupów produktów erotycznych online, teraz zobaczmy jakie są rodzaje sklepów online:

Sex shop online

W czasach dropshippingu, czyli wysyłki towaru przez dostawcę, a nie sklep, sex shopów online jest obecnie bardzo, bardzo dużo. Do tego, większość sklepów stacjonarnych oferuje również sprzedaż przez internet. Ceny w internecie są znacząco niższe, aczkolwiek zazwyczaj nie dotyczy to sklepów internetowych należących do sex shopów posiadających sklepy stacjonarne. Zaletą Sex Shopów online, jest to, że posiadają one bardzo szeroki wybór towarów. Kolejną zaletą są blogi sklepów, które zazwyczaj skupiają się na doradzaniu jak wybrać produkt idealny dla siebie oraz opisują różne typy produktów i porównują je ze sobą.

Zalety:

 • Niskie ceny
 • Duży wybór produktów
 • Nie wstydzimy się wejść do sklepu online
 • Można kupować w najlepszych sklepach online na świecie

Wady:

 • Można trafić na niebezpieczną stronę i przekazać jej swoje dane osobowe i bankowe
 • Brak możliwości fizycznego obejrzenia produktu
 • Trzeba czekać na dostawę

Dla kogo:
Sex shop online to idealne rozwiązanie dla osób, które mają czas na to, aby przejrzeć dostępną ofertę i poczytać na temat produktów które je interesują. Sex shopy online jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które planują kupować zabawki erotyczne częściej niż jeden raz.

Sklepy producentów zabawek

Powszechność internetu sprawiła, że teraz również producenci posiadają własne sklepy internetowe. Kupując na oficjalnej stronie producenta nie koniecznie kupimy taniej niż w sex shopie online. Możemy jednak liczyć na dokładny opis produktów oraz w przypadku pytań to właśnie producent najlepiej będzie znał wszystkie odpowiedzi. Do tego większość producentów daje długą gwarancję jakości i zadowolenia na swoje produkty i bez większych problemów przyjmuje zwroty.

Kupowanie bezpośrednio u producenta oznacza jednak, że dokładnie musimy wiedzieć co chcemy kupić i jedynie możemy wybierać pomiędzy różnymi modelami tego samego producenta. Do tego, może to oznaczać bardzo długi czas wysyłki jeżeli kupujemy u producenta który jest po drugiej stronie świata.

Zalety:

 • Gwarancje jakości i zadowolenia
 • Przyjazne polityki zwrotów
 • Pewność że dostaniemy oryginalny produktu
 • Wsparcie producenta w przypadku pytań i problemów

Wady:

 • Trzeba dokładnie wiedzieć co się chce kupić
 • Długi okres wysyłki
 • Zakładanie konta u każdego producenta u którego chcemy kupić towar
 • Osobna historia zakupów u każdego producenta

Dla Kogo:
Jeżeli jesteś miłośnikiem konkretnej marki, dokładnie wiesz co chcesz kupić lub chcesz kupować wyłącznie w sklepach którym możesz zaufać wówczas zakupy bezpośrednio u producenta będą odpowiednie dla ciebie.

Platformy sprzedażowe

Allegro, aliexpres, olx, tak na tych platformach również można kupować sex-zabawki. Kupowanie od oficjalnych kont sex shopów i producentów, dużo się nie różni od kupowania w ich sklepach internetowych. Jest to głównie kwestia gdzie chcemy założyć konto. Jednak bardzo dokładnie zwracajcie uwagę na produkty od nieoficjalnych sprzedawców. Ceny na tych platformach potrafią być tak niskie, że aż szkoda nie kupić, jednak pamiętajcie, że te produkty będą miały kontakt z dość ważnymi miejscami w waszym ciele i nie powinniście tam pchać byle czego. Kupując na platformach sprzedażowych możecie trafić na produkty niebezpieczne dla waszego zdrowia np. zawierające ftalany lub wykonane ze niskiej jakości materiałów np. żelu. Opisy też nie zawsze są wiarygodne, tak będą podstawowe informacje techniczne, ale do tego również każdy produkt będzie tym najlepszym na świecie, idealnym stymulatorem który zaspokoi wszystkie twoje potrzeby, zarówno obecne jak i przyszłe.

Jednak zdradzę wam mały sekret. Tego typu platformy są idealnym miejscem, aby szybko pozbyć się zalegających towarów w magazynie i na półkach sklepowych. Co oznacza, że nie wszystkie okazje oznaczają podejrzane produkty. Czasami są to po prostu pojedyncze sztuki na które szkoda miejsca, większe ilości produktów poprzedniej generacji lub po prostu produkty które się nie sprzedają (a potem wszystko schodzi na allegro i trzeba znowu zamawiać, bo nagle ludzie zaczynają pytać o te produkty 🙂 ). Dlatego w tym przypadku, poza typowymi rzeczami na jakie powinniście zwracać uwagę podczas zakupów online, szczególnie powinniście zwrócić uwagę, czy produkt który chcecie kupić jest bezpieczny.

Zalety:

 • Niskie ceny
 • Można trafić na bardzo dobre okazje
 • Praktycznie każdy ma już konto na tych platformach
 • Duża ilość opinii i komentarzy

Wady:

 • Nie wszystkie produkty są bezpieczne
 • Brak gwarancji i zwrotów u nieoficjalnych sprzedawców
 • Do twoich reklam dołączą produkty erotyczne

Dla kogo:
Zdecydowanie dla łowców okazji, gdyż te naprawdę są wyjątkowe. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób które lubią wszystkie zakupy online lubią robić w jednym miejscu lub są ciekawe zabawek erotycznych i chcą szybko kupić jakąś na spróbowanie.

To jakie miejsce w sieci wybierzecie, zależy tylko i wyłącznie od waszych preferencji. Osobiście dla osób początkujących zdecydowanie polecał bym znane sex shopy online. Bogaty wybór, oraz duża liczba pomocnych tekstów zdecydowanie ułatwi wybór. Natomiast kupowanie na platformach sprzedażowych, sugerowałbym jednak osobom, które już wiedzą co chcą kupić oraz czego powinny unikać.

Mam nadzieję, że wpisy opisujące gdzie kupować zabawki erotyczne w sklepach stacjonarnych i w sklepach online, ułatwią wam wybór. W szczególności tyczy się to osób, które zakup pierwszej zabawki dla dorosłych mają dopiero przed sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.