Coraz mniejsze Penisy z powodu ftalanów.

Już od wielu lat wiadomo, że ftalany są niebezpiecznymi związkami chemicznymi i należy ich unikać. Z tego powodu producenci markowych zabawek erotycznych już od dawna nie korzystają z tych substancji chemicznych. Niestety, do tej pory ftalany można spotkać w tanich, nie certyfikowanych produktach erotycznych. Do długiej lisy zagrożeń dla zdrowia jakie niosą ze sobą ftalany Dr Shanna Swan dodała nowy punkt w postaci mniejszych i zniekształconych genitaliów u dzieci.

CaliTeens

Ftalany charakteryzują się tym, że nie są połączone z tworzywami sztucznymi w sposób stały. Oznacza to, że z czasem się ulatniają i przenikają do rzeczy z którymi mają styczność. Dlatego też, w przypadku zabawek erotycznych, które mają kontakt z bardzo delikatnymi częściami naszego ciała, jest szczególnie ważne, aby ich unikać. Nadmiar kontaktu z ftalanami może prowadzić do rozstrojenia gospodarki hormonalnej, powodować bezpłodność czy zwiększyć ryzyko zachorowania na astmę czy alergię.

Dr Shanna Swan w swojej książce o tytule ‘Count Down’ pisze, że coraz większy kontakt z ftalanami, które naśladują estrogen, negatywnie wpływa na system endokrynologiczny i zakłóca produkcję hormonów. Skutkiem tego jest coraz większa liczba dzieci rodzących się z mniejszymi lub zniekształconymi penisami. Dr Swan oparła swoją pracę na serii zrecenzowanych badań naukowych. Odkryła między innymi, że dzieci płci męskiej, które w łonie matki były narażone na działanie ftalanów miały mniejszą odległość anogenitalną, co koreluje z objętością prącia.

Niestety nadal trwają prace nad stworzeniem standardu ISO dla zabawek erotycznych, co oznacza że cały czas nie ma żadnych odgórnych zasad co do stosowanych materiałów. Dlatego pamiętajcie, najlepiej jest kupować tylko markowe zabawki erotyczne. W ten sposób zadbacie zarówno o siebie, jak i przyszłe potomstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za pozostawienie komentarza. Proszę pamiętaj, że wszystkie komentarze są moderowane zgodnie z zasadami komentowania.

Aby wyświetlić twój komentarz, przetwarzamy Twoje następujące dane osobowe: imię, adres e-mail, numer IP. Podstawą przetwarzania danych Użytkownika w tym przypadku jest wykonywanie usługi na Twoją rzecz, tj. publikacji Twojego komentarza w Serwisie. Przetwarzanie Twoich danych zachodzi wyłącznie w celu publikacji komentarza. Twoje dane osobowe (oprócz adresu email i IP) są widoczne w publicznym Serwisie. Dane osobowe będą przetwarzane do dnia usunięcia komentarza przez Administratora lub przez Ciebie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia publikację komentarza. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz prawo do ograniczenia ich przetwarzania. Ponadto także prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych. Administratorem danych osobowych jest ErotisNews, adres e-mail: erotisnews@erotisnwes.com. Posiadasz prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dane osobowe będą przekazywane wyłącznie naszym zaufanym podwykonawcom, tj. dostawcom usług informatycznych.